מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

על סליקה ומסלקה: המלצות למעסיק בנוגע להפרשות לפנסיה

9 מאי, 2017

קרן פנסיה היא תוכנית חיסכון פנסיוני שאליה מפריש העובד או העצמאי כסף קבוע מדי חודש. הכסף הזה ישמש אותו כתשלום חודשי קבוע, עד לסוף ימיו. הסכומים שמפריש העובד והשתתפות המעסיק בהם תלויים בחוזה שלו. פנסיית יסוד מבטיחה הכנסה חודשית לאחר פרישה. פנסיה מקיפה, לעומת זאת, מבטיחה תשלום שכר גם במקרה של נכות או מציעה פנסיית שארים במקרה של מות בן הזוג.

קרן פנסיה היא סוג של קופת גמל והיא מנוהלת על ידי נאמן עבור העמיתים בקופה. במשק פועלות כמה קרנות פנסיה גדולות לצד קרנות קטנות יותר וכל עובד יכול לבחור את הקרן שתנהל את כספי הפנסיה שלו.

בעולם הכלכלי של היום, קריירה כוללת מעברים ממקום עבודה לשני, אך ברוב המקרים בוחרים העובדים להישאר באותה קרן. משום כך על המעסיק לסלק כספים לגורמים פיננסיים שונים בזמן נתון, וכדאי להשתמש במערכת ממוחשבת של סליקה פנסיונית כדי לבצע זאת ביעילות וללא טעויות.


חובת המעסיק בהפרשת כספי הפנסיה

בשנת 2014 פורסמו תקנות הפיקוח על שירותים פיננסים והם נכנסו לתוקף בינואר 2016. תקנות אלה מטילות על המעסיק באופן ישיר את האחריות לתשלום ודיווח על הפקדת הכספים לחיסכון פנסיוני של העובדים.

הדבר נעשה לאור מקרים בעבר ובהם התגלה לעובדים כי הכספים שהופרשו לפנסיה קטנים ממה שהובטח להם. היו אף מקרים שבהם לא הופרשו להם כלל כספים, אף כי הובטח להם מראש. משרד האוצר נלחם בתופעה זו על ידי תקנות חדשות ודרישות רגולציה קפדניות. מעסיק שלא יעשה כך, עלול לסבול מקנסות ועונשים. משום כך יש להקפיד ולהפריש את כספי הפנסיה כיאות. כדי לעשות זאת ביעילות, מומלץ להשתמש במערכת סליקה פנסיונית המפרישה כספים לפי נתונים שהוגדרו מראש ויכולה לזהות כשלים ובעיות בתהליך.


מערכת ממוחשבת – מסלקה פנסיונית

מערכת ממוחשבת עומדת לרשות המעסיק לניהול תקין של כספי הפנסיה של העובדים שלו. המערכת, המהווה מסלקה פנסיונית, מנהלת עבור החברה את הכספים המועברים לקרן הפנסיה, לפי החוזה של כל עובד ועובד. בדרך זו יכול המעסיק לדעת כי הוא עומד בתנאי החוק וכי העובדים שלו מקבלים את הכספים המתאימים להם. המערכת פועלת בשקיפות, בדיוק ובסנכרון עם כל קופות הגמל, קרנות הפנסיה וגופים מוסדיים אחרים. יתרונות המערכת הממוחשבת:

  • דיוק בחישובים – ניתן להזין את נתוני העובדים למערכת מראש, כולל ותק, משכורת, אחוזי הפרשה לפנסיה ונתונים נוספים. המערכת מחשבת את האחוזים שיש להפריש מסך המשכורת של העובד ואת האחוזים שעל המעסיק להפריש בנפרד. בדרך זו אין טעויות ואין פספוסים.

  • הלימה עם מערכות אחרות – המערכת הממוחשבת יודעת לעבוד בשקיפות עם מערכת השכר, כך שכל הנתונים הרלבנטיים באים לידי ביטוי בתלוש השכר של העובד.

  • בקרה אוטומטית – המערכת יודעת לעקוב באופן אוטומטי על התהליך כדי לוודא שכל הקבצים הגיעו ליעדם ונקלטו אצל הגופים הפיננסיים המתאימים ואצל הגופים המוסדיים הרלבנטיים.

  • הפקת דוחות – הפרשות לפנסיה הם חלק מההוצאות של המעסיק ועליו לדעת כמה הוא עומד לשלם בטווח הקרוב ובטווח הרחוק. לשם נתונים אלה יכולה המערכת להפיק דוחות שונים, בחתכי זמן מבוקשים, וכך שדרת הניהול מעודכנת בזמן אמת על הוצאות אלה.

שימוש במערכת ממוחשבת של סליקה פנסיונית מבטיח כי המעסיק מפריש את כספי הפנסיה לפי החוק ולפי התקנות החדשות. לצד זה, יכולים העובדים לדעת כי כספיהם מנוהלים בדרך הטובה ביותר.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי