02-6700500 שלוחה 1

חדשות

וובינר למעסיקים בנושא: דיני עבודה והעסקת עובדים

כאן לומדים – מלם שכר פלוס – מרכז למידה והכשרות למעסיקים

מעסיקים, מנהלי.ות ארגונים, מנהל.י כספים, משאבי אנוש, שכר והטבות וגיוס, אתם מוזמנים להרחיב את סט הכלים המקצועיים שלכם, באמצעות צפייה בהדרכת הוובינר המצורפת, אשר עוסקת בדיני עבודה והעסקת עובדים, חקיקה ופתרונות לבעיות שעלולות להיווצר במיוחד בימים אלה, ומענה לאתגרים בפניהם עומדים מעסיקים בשוק העבודה המשתנה. 

בין הנושאים שנידונו: 
1. מהם המבחנים לקביעה לגבי יחסיי עובד-מעביד?
2. שעות עבודה- הוראות החוק, הסכמים קיבוציים, הסכמים מייטיבים, הסכמים אישיים, וצווי הרחבה
3. היקף/ חלקיות משרה
4. חוק הודעה לעובד
5. סוגי בונוסים לעובד
6. יום מנוחה מוסכם לעובד
7. תשלום בגין הפסקה
8. שעת הורות (לשעבר "שעת הנקה") 
9. "עובד גלובאלי" אל מול "עובד חודשי"
10. תשלום שעות נוספות גלובליות. 
11. העסקה בשעות גמישות
12. חופשה: ההבדלים בין חוק חופשה שנתית, דמי חופשה, פדיון חופשה ותמורת חופשה
13. ימי מחלה עבור עובד שעובד אצל מספר מעסיקים

מנחת הוובינר: עו"ד אלכסנדרה סוקולובסקי  סוקולובסקי. 

ביום 8.2.2022 פורסם ברשומות חוק סיוע לשדרות וליישובי הנגב המערבי (הוראת שעה)(תיקון מס'7), התשפ"ב-2022, המאריך את הטבת המס לתושבי שדרות ויישובי הנגב המערבי בארבע שנים נוספות (עד שנת 2025). בהמשך לכך, ביום 10.2.2022 פרסמה רשות המסים את ההנחיות ליישום ההטבה, לפיהן תוקף ההטבה הוא מתחילת שנת המס 2022 וחודש פברואר יכלול גם החזר רטרואקטיבי של הפרשים מחודש ינואר (בכפוף לזכאות).

ההטבה מעניקה זיכוי במס הכנסה בשיעור של 20% מההכנסה החייבת במס ועד לתקרה שנתית של 246,120 ₪ בשנת המס 2022. זכאים להטבה תושבי יישובים אשר בתיהם, כולם או חלקם, שוכנים במרחק של עד 7 ק"מ מגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה (יישובי עוטף עזה), וכן יישובים ואזורים נוספים שמתקיימים בהם אותם השיקולים הביטחוניים שמתקיימים ביישובי עוטף עזה, בשל סמיכותם לגדר המערכת המקיפה את רצועת עזה. הישובים מבקיעים, ברור חייל ודורות נכללים ברשימת זו של ישובים מוטבים.

את ההטבה ניתן לקבל על ידי פנייה למעסיק והצגת אישור מהמועצה המקומית על מגורים בישוב מזכה. לוח הניכויים המשמש מעסיקים יעודכן בהתאם לשינויים בחוק. שכירים שעובדים אצל יותר ממעסיק אחד יכולים לקבל את ההטבה באמצעות תיאום מס במערכת המקוונת. תושבים בישובים מזכים שטרם ערכו תיאום מס לשנת 2022 מוזמנים לערוך אותם במערכת תיאומי המס המקוונת. כמו כן, רשות המיסים תתקן באופן יזום תיאומי מס שהופקו במהלך חודש ינואר, לפני אישור החוק. האישורים המתוקנים ישלחו בדואר וניתן יהיה להורידם באזור האישי באתר רשות המסים..

יצוין כי היות וכבר בחודש ינואר 2022 פרסמה רשות המסים בישראל על הכוונה להאריך את ההטבה, במערכות השכר של מלם שכר לא בוטלה ההטבה האמורה בשכר ינואר ובחודש פברואר בוצע עדכון תקרה בלבד בהתאם לשיעור עליית המדד.

שתף :

תפריט נגישות

לקבלת הצעה, השאירו פרטים
ונציג שלנו יחזור אליכם