מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

סידור עבודה כחלק מתרבות ארגונית נכונה

27 יולי, 2016

עסקים רבים מנוהלים בצורה לא מאורגנת. כאשר העסק שלכם לא מאורגן אתם יכולים לסבול מבעיות שונות, מבעיות ניהוליות ועד בעיות של הפסדים כספיים. אחת הדרכים שיכולות לסייע לכם לארגן טוב יותר את העסק שלכם, כך שתהיה בו תרבות ארגונית נכונה, היא לבצע סידור עבודה לעובדים. סידורי עבודה יכולים לסייע לכלל המערכות בעסק שלכם לדעת איזה עובד באיזה תפקיד ומתי. כך אתם יכולים לקבוע פגישות באופן מסודר יותר ולצוות עובדים אחד לשני ביעילות. סידורי עבודה נפוצים מאוד בארגונים גדולים כמו בתי חולים, מפעלים, בתי מלון, חברות הייטק, חברות מזון ועוד.

למה חשוב להציב גבולות משרה ברורים לעובדים שלנו?

כאשר אנו מבצעים סידור עבודה קבוע לעובדים שלנו אנו מגדירים להם את מסגרת התפקיד שלהם. חשוב מאוד לתת לכל עובד את מסגרת התפקיד שלו כמו מה תחומי האחריות שלו ומהן שעות העבודה שלו. כאשר אנו מציבים גבולות לעובדים שלנו, אנו מסייעים להם למעשה לעבוד טוב יותר. הצבת גבולות משרה לכל עובד היא נושא חשוב מאוד מאחר והיא יכולה לאפשר לנו לפקח בקלות אחר ההוצאות הכספיות של העסק כמו גם על הוצאות של שעות נוספות לעובדים.

איך ניתן לשפר את תרבות הארגון ואופי העבודה בארגונים שונים?

כאשר אנו רוצים לשפר את תרבות הארגון ואופי העבודה בעסק שלנו אנו צריכים לפעול באופן שיטתי. ככל שנעבוד באופן מסודר ושגרתי יותר כך יהיה לנו קל יותר לפקח ולעקוב אחר התפוקה של העסק שלנו ואחר יעילות העבודה של כל עובד ועובד. חלק חשוב מארגון זה יצירת סידור עבודה קבוע או תבנית קבועה ליצירה של סידורי עבודה יומיים, שבועיים או חודשיים.

תשומת לב, אכפתיות והקשר שלהם לזמן - למה חשוב לשים לב כאשר מחלקים את הזמן והעבודה בארגון שלנו?

כאשר אנו מארגנים סידור עבודה אנו צריכים לעשות זאת בתשומת לב מרבית ובאכפתיות רבה. יכולים להיות גורמים רבים שישפיעו על סידורי העבודה בעסק שלנו. כאשר אנו מחלקים את הזמן והעבודה בארגון שלנו עלינו לקחת בחשבון שיקולים כלכליים וגם שיקולים אנושיים כמו למשל מצב משפחתי של עובדים או האם יש עובדים שלומדים או גרים רחוק יותר ממקום העבודה. מתן תשומת לב לשיקולים אלו עשוי לסייע לנו לתכנן סידורי עבודה אפקטיביים יותר לטובת הצלחת העסק.

סידור עבודה – איך זה יעשה לכם סדר בארגון ויגרום לכם להרוויח יותר?

סידור עבודה יכול לסייע לכל עסק לעשות סדר בארגון. כל עסק שיש בו סדר הוא עסק שיכול להרוויח יותר. כאוס וחוסר סדר הם מתכון לבזבוז כספים או למקרים בהם עבודה נופלת בין הכיסאות בלי שיטפלו בה. שמירה על הליכי עבודה מסודרים וקבועים בעסק או בארגון שלנו ,מקלה במצבים של עבודה תחת לחץ או במצבים קשים אחרים מאחר וסדר מאפשר מענה מידי לכל בעיה. סידורי עבודה יכולים לסייע לנו להגדיר באופן ברור את התפקיד והסמכויות של כל העובדים בארגון שלנו. על אחת כמה וכמה, סידורים מעין אלו חשובים גם בארגונים שפועלים במתכונת של משמרות או שפועלים 24 שעות ביממה כמו מכבי אש, בתי חולים וכו'.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי