מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מאמרים

יתרונותיו של שעון נוכחות בעידן המודרני

20 יוני, 2016

כולם מכירים את שעוני הנוכחות הפשוטים בהם העובדים מחתימים את כרטיס העבודה שלהם לפני ובסיום כל משמרת. שעונים אלו הם לרוב שעונים "טיפשים" אשר קל לתמרן אותם, לדוגמה, על ידי העברת כרטיס כמה דקות לפני תחילת המשמרת על מנת להרוויח עוד כמה שקלים, או שפתאום אחד העובדים "שוכח" להעביר את הכרטיס שלו בסיום המשמרת וכך נוצרות אי התאמות במספר השעות בהן עבד (לכאורה המשמרת שלו התארכה אל מעבר לשעות העבודה הרגילות).

שעון נוכחות מקוון יכול לפתור את הבעיות הללו מכיוון שהוא מחובר ישירות למאגר הנתונים של החברה ובכך הוא יכול להתאים את הדיווח של כל עובד ועובד למשמרת בה הוא אמור להיות, כך שטעויות כמו משמרות ארוכות או קצרות מדי פשוט לא יכולות לקרות.

לשעון נוכחות זה יש גם מספר יתרונות נוספים :

זמינות מכל מקום ובכל שעה – השעון המקוון יכול לשמש גם עובדים שמעצם תפקידם לא יושבים במתחם הפיזי של החברה או העסק, לדוגמה, שומרים, אנשי מכירות, נהגים, ועובדים הנמצאים בחו"ל. התוכנה המנהלת את שעון הנוכחות יושבת בענן ומאפשרת לכל עובד להתחבר אליה מהמחשב הביתי, מהסמארטפון (באמצעות אתר נייד אחר אפליקציה ייעודית) או מהטאבלט.

בנוסף לכך, בעולם הטכנולוגי של היום מקובל שעובדים עובדים מהבית גם לאחר שעות העבודה, ולכן שימוש בשעון נוכחות מסוג זה מאפשר לעקוב גם אחרי שעות העבודה מהבית באופן מדויק ביותר מכיוון שהשעון עצמו רץ ברקע לאורך כל שעות העבודה

מודל של תשלום לפי מספר עובדים או תכונות נוספות – היום כבר לא צריך להיות עסק גדול במיוחד בשביל להשתמש בשעון נוכחות יקר ומורכב. שעון נוכחות מקוון מאפשר גם לחברות או עסקים קטנים ביותר (בדרך כלל החל מחמישה עובדים) להשתמש בו והמנוי משלם רק עבור משאבי המערכת אותם צרך בפועל.

תכונות נוספות של שעון הנוכחות יכולות לכלול גם ניהול פרויקטים וזמני פגישות עם לקוחות, כך שניתן לרשום את שעות העבודה גם ברמת המיקרו ולא רק ברמת המאקרו. הדבר מאפשר גם חיוב נוח יותר של הלקוחות במידה והם משלמים לפי שעה.

קל לגשת אל הנתונים ולראות אותם – הצגת נתונים כמו למשל הפסקות, ימי חופשה והיעדרויות שחובה לכלול אותם בתלושי השכר (בהתאם לחוק "הגנת השכר" ו – "שעות עבודה" מ – 2008) נעשית בדרך קלה ופשוטה על ידי טבלאות או גרפים אישיים לכל עובד ועובד (וכמובן גם לכל העובדים ביחד אם יש צורך בכך). כמו כן, אפשר לייצא את הנתונים בקלות אל רואה החשבון של החברה או כל יועץ חיצוני אחר.

תמיכה טכנית זמינה ופשוטה – שעון נוכחות מקוון מאפשר לקבל תמיכה טכנית תוך מספר דקות דרך הטלפון או צ'אט באתר החברה המפעילה את השעון. זאת במקום לחכות לטכנאי שיבוא ויבדוק את השעון כדי למצוא מה התקלה, דבר המשבית את המערכת וגורם לחוסר התאמות ולפגיעה חמורה בתפקודו התקין של העסק.

מעקב פשוט יותר אחרי העובדים – כאמור, באמצעות התקנת אפליקציה ייעודית ושירותי GPS אפשר להוסיף אל שעון הנוכחות גם מודל של מעקב פיזי אחרי העובדים ולדעת בכל רגע נתון היכן הם נמצאים.

הגנה מפני חדירה לא מורשית וגיבוי תמידי – שעון הנוכחות מוגן באמצעות שם משתמש וסיסמה כך שמשתמשים לא מורשים לא יכולים להשתמש בו והמערכת עצמה תמיד מגובה באמצעות הענן.

לסיכום, שעון נוכחות בעידן המודרני מציע תכונות מתקדמות, עלויות מופחתות, ובעיקר נוחות וזמינות שקשה למצוא בשעון הנוכחות הקלאסי.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי