מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מאמרים

שעון נוכחות – משנה את פני מקומות העבודה

6 ספטמבר, 2016

בעבר, רבים מהעובדים היו באים והולכים מהעבודה מתי שבא להם ועושים זאת ללא מתן דין וחשבון למנהלים כאשר לאלה לא הייתה דרך לפקח עליהם וכמובן שדבר זה גרם לבזבוז רב למקומות העבודה. הכל השתנה כאשר נולד שעון נוכחות ושינה את פני הדברים מן הקצה אל הקצה. פתאום המנהלים יכלו לפקח על העובדים, לדעת מתי הם מסיימים את עבודתם וכמה זמן הם עובדים. כך הסתיים לו פרק חשוב בעולם בעבודה ונולד פרק חדש ששינה את יחסי העבודה ויצר עולם ומציאות חדשים לגמרי ששיפרו מאוד את מקומות העבודה כפי שנראה בהמשך.

כיצד הטכנולוגיה שינתה את חיינו?

מאז תקופת האבן זרמו מים רבים בנהרות העולם ואין ספק שהעולם שינה את פניו בצורה ניכרת. הטכנולוגיה והמחשבים היא אולי הדוגמא המובהקת ביותר להתקדמות הרבה שחלה בחמישים השנים האחרונות ולשינויים הרבים שבהם נתקלנו בתחום זה. דוגמא נוספת היא האינטרנט אשר שינה את חיינו מן הקצה לקצה וספק אם כיום אנו יכולים לדמיין את חיינו ללא פייסבוק, גוגל או מאות אתרים ואפליקציות. מקום נסתר יותר בו שינוי זה בא לידי ביטוי הוא עולם העבודה כאשר אחת הדוגמאות הבולטות ביותר לכך הוא שעון הנוכחות המקוון אשר נכנס בשנים האחרונות לחיינו, הפך מן היסוד את עולם העבודה ושינה אותו מן הקצה אל הקצה.

שעון נוכחות מקוון אל מול שעון נוכחות פיזי

כפי ששעון הנוכחות הפיזי הוליד עולם חדש כך שעון נוכחות המקוון הוליד עולם חדש. במקום לשבת כל סוף חודש ולפקח על פעולות העובדים המנהל יכול בזמן אמת לדעת מה כל עובד עושה, כיצד הוא עובד ולפקח עליו בצורה טובה יותר. שעון נוכחות מקוון פועל באמצעות רשת האינטרנט והינו פשוט ונוח להפליא להפעלה במה שמהווה יתרון נוסף וגדול אל מול שעון הנוכחות הפיזי. דוגמא אחת מני רבות המדגימה מדוע שעון הנוכחות המקוון הוא כה טוב היא העובדה שאיתו יכול המנהל עכשיו לדעת את מצבת כוח האדם של הארגון בזמן אמת ולנהל כהלכה את כח האדם בארגון.  

חשיבות הפריון לעבודה בישראל

אחד המקומות בהם מורגשת הכי הרבה השינוי שחל בעולם העבודה הוא שאנשים עובדים כעת בגלל שעון הנוכחות המקוון הרבה יותר ומנצלים את שעות העבודה שלהם בצורה טובה יותר. הפריון בעבודה בוחן את יעילות הייצור ואין ספק שהוא כלי מרכזי להצלחתו של עסק. בכל עסק ככל שהפריון בו יותר גבוה כך הוא יהיה מוצלח יותר. ישראל מפגרת בפריון העבודה אל מול העולם המערבי ואם אנו רוצים להיות מדינה מובילה בתחום הכלכלי הרי שאנו חייבים לתקן זאת ולעשות זאת במהרה. מכיוון שאנשים עובדים יותר זמן הרי שהפריון שלהם גדל ודבר זה יוצר ומקדם את ישראל בפרמטרים הכלכליים. בכדי לתקן את פרמטר הפריון הרי שצריך להתקין כמה שיותר שעוני נוכחות בכמה שיותר מקומות עבודה.

כיצד נדע באיזו חברה לבחור?

אחד הדברים החשובים ביותר עליהם אנו צריכים לשים דגש הוא לחשוב באיזה חברה נבחר להתקנת שעון הנוכחות החכם שלנו. אנו חייבים לבחור בחברה שתהיה מקצועית ולא פחות חשוב מכך שתדע להתאים את שעון הנוכחות שלנו אל המגזר התעשייתי שבו אנו עובדים. חשוב להבין כי השעון חייב להיות מותאם אל המקום בו אנו עובדים ולצורך כך אנו צריכים שהחברה שנבחר תכיר את התחום וכך תוכל לעזור לנו על הצד הטוב ביותר.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי