דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

מדוע להשתמש במחשבון שכר?

3 יולי, 2016

מחשבון שכר וחישוב שכר הנטו והברוטו שלנו

כל שכיר שעובד במשק הישראלי מקבל תלוש שכר אחת לחודש, ובו מפורטים נתוני המשכורת שלו. תלוש השכר שלנו יכול להיות מסמך מאוד מורכב ולא תמיד קל לקרוא אותו ולהבין אותו עד לפרטים הקטנים. תלוש השכר למעשה מורכב מגובה המשכורת שלנו וגם מגובה התשלומים השונים שאנחנו צריכים לשלם למדינה, למשל מס בריאות, מס הכנסה ותשלומים נוספים כמו למשל הפרסות לקרן השתלמות וקרן פנסיה. כך נוצר מצב שמתקבלות שתי תוצאות סופיות: שכר ברוטו ושכר נטו.
מחשבון השכר יכול לסייע לנו לקרוא טוב יותר את תלוש המשכורת שלנו ולהבין מהו שכר הברוטו ומהו שכר הנטו שלנו. השימוש במערכת של מחשבון שכר הוא נוח מאוד והוא יכול להפוך את החיים שלנו להרבה יותר קלים.

מה זה שכר ברוטו?

שכר ברוטו הוא השכר הכללי שאנחנו מקבלים – כלומר השכר שאנחנו מקבלים בתלוש לפני שמורידים ממנו מיסים, מס בריאות, תשלומי לקרנות פנסיה ולביטוחים שונים. מחשבוני שכר יכולים לסייע לנו להבין טוב יותר מהו שכר הברוטו שלנו. במחשבון מסוג זה אנחנו צריכים להזין את הנתונים של תלוש השכר שלנו כפי שהם מופיעים (יש מחשבונים בהם כל מה שצריך לעשות זה לסרוק את התלוש) ואז לתת למחשבון לחשב לבד מהו שכר הברוטו שלנו ומהו שכר הנטו שלנו שחור על גבי לבן.

מה זה שכר נטו?

שכר נטו הוא השכר שנשאר לנו אחרי שהורידו משכר הברוטו שלנו את כל התשלומים השונים. שכר זה הוא למעשה גובה הסכום שנכנס מדי חודש לחשבון הבנק שלנו. מחשבון שכר יכול לסייע לנו לדעת בכל חודש נתון מה יהיה שכר הנטו שלנו. החישוב במחשבון הוא קל ונוח והוא נגיש לכל מי שיש לו מחשב או מכשיר פלאפון חכם וגישה לאינטרנט. חישוב זה יכול לסייע לנו לכלכל באופן חכם יותר את התקציב החודשי שלנו כך שיהיה לנו קל יותר לנהל את משק הבית שלנו.

מדוע לחשב שכר נטו ושכר ברוטו?

אז למה בעצם עלינו לבצע חישובים בעזרת מחשבון שכר של שכר הנטו והברוטו שלנו? על ידי חישוב השכר החודשי, ניתן לדעת כמה כסף יכנס לחשבון בכל חודש ואפשר לחשב את התקציב החודשי (ואפילו השנתי) בקלות ובדיוק רבים יותר. חשוב לדעת את סכום שכר הברוטו ומרכיביו לא פחות מאשר את שכר הנטו. הברוטו שאנחנו מרוויחים יכול לאפשר לנו לדעת איזה סוג של ביטחון המעסיק שלנו מעניק לנו. כך למשל הזכויות הסוציאליות שאנחנו מקבלים בעבודה כמו ימי מחלה, הוצאות נסיעה, החזר הוצאות אישיות ועוד מחושבים בשכר הברוטו שלנו ולא בשכר הנטו שלנו.

כיצד מחשבון שכר מסייע לניהול התקציב האישי?

כאשר אנחנו מנהלים את התקציב האישי שלנו אנחנו צריכים לנהל אותו גם בטווח המידי של עוד חודש וגם בטווח של העתיד הרחוק בעוד עשרים שנה. חישוב שכר הנטו יכול מאפשר לשכיר לתכנן את התקציב החודשי שלו. חישוב שכר הברוטו יכול לאפשר לנו לתכנן את העתיד הרחוק יותר בו נהיה בפנסיה.

חישוב שכר הנטו ושכר הברוטו יכול לסייע לנו לנתב את הכסף למקומות הנכונים, לדאוג לעתידנו ובנוסף גם לדעת אם ישנה טעות בתלוש. עקב צורתו המסובכת של תלוש השכר, להרבה אנשים הדרך היחידה לעקוב אחרי משכורתם הוא שימוש במחשבון שכר

פיתוח המערכת חיזק את השותפות האסטרטגית עם מלם שכר. שמעון לוי, סמנכ"ל משאבי אנוש, רשת פתאל

השותפים שלנו

מלונות אפריקה ישראל
המכללה האקדמית עמק יזראל
רשות ניירות ערך
הלמן אלדובי
עמיתים
אימג'סטור
מלון ממילא
רמות ניהול ואחזקת מבנים
מלונות בראון
שיח סוד
בזק
מזרחי טפחות
ZARA
Adidas
עיריית תל אביב יפו
בית ברל
משרד הבטחון
H&M
אוליצקי
קבוצת א.ש.ל

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי