דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

מערכת תלושי השכר החכמה

14 דצמבר, 2016

מדי חודש מקבל כל שכיר תלוש שכר. פעם היה מדובר בפלט מחשב מסובך ולא ברור שכלל נתונים רבים. אולם היום בעזרת מערכת תלושי שכר חכמה אפשר להבין בקלות את המרכיבים של תלוש השכר, לבצע חיתוכים ודוחות לפי תקופות ולפי פרמטרים נוספים. נגישות של תלושי שכר היא חלק ממערכת חכמה של משאבי אנוש הפועלת בפתיחות כלפי עובדי הארגון.

מהם תלושי שכר

בניגוד לעצמאי המנהל את ענייני ההוצאות וההכנסות שלו בעצמו, נקבע שכרו של השכיר מראש באמצעות חוזה פרטי או קיבוצי. חוק הגנת השכר נחקק בשנת 1958 ונקבע בו תשלום השכר לעובדים שכירים. החוק מפרט את דרך התשלום, המועד האחרון לתשלום, קצבאות נלוות, ניכויים שונים ועוד. בשנת 2009 בוצע בו תיקון המתייחס למבנה תלוש השכר.

תלוש שכר הוא דוח ובו יכול העובד השכיר לראות ממה מורכב שכרו. השכר מורכב מכמה פרמטרים בסיסיים וביניהם הטבות סוציאליות, הפרשות לצורך מיסים, פנסיה ועוד. בסופו של דבר מציין תלוש השכר את הסכום נטו שנכנס כמשכורת לחשבון העובד.

מערכת תלושי שכר חכמה

לצערנו, לא תמיד תלושי השכר הם ברורים ונהירים לעובד ולעתים הם בנויים בצורה לא ידידותית ואף מסובכת. דבר זה עלול לגרום לחוסר הבנה ולחילוקי דעות בין העובד למעסיקו. מערכת תלושי שכר חכמה מאפשרת צפייה ברורה וקלה בהיבטי תלוש השכר כמו גם הפקת דוחות מתוחכמת לדרגות הניהול השונות. באמצעות המערכת ניתן לקבל נתונים על סך התשלומים לכלל העובדים בנושא מסוים, להפיק דוחות יומיים, רבעוניים ושנתיים לכלל העובדים, לפצל בין תשלומי העובדים לתשלומי ההנהלה ועוד. נוסף על כך יכול כל עובד להיכנס ולצפות בתלוש השכר שלו באינטרנט ולבצע חיתוכים ודוחות עבור עצמו.

הצגת תלושי שכר בצורה ברורה מאפשרת הן לעובדים והן למנהלים להבין את כל הקשור לנושא המשכורת. בדרך זו מתקבלת תמונה ברורה על כל מרכיבי המשכורת והעובדים והמנהלים יכולים לנטר את משכורתם בקלות.

המערכות החדשות נותנות לנו מענה יעיל לניהול העובדים. אפי פרנקל, סמנכ"ל כספים, חברת המשקם

השותפים שלנו

הסוכנות היהודית
SQLINK group
דואר ישראל
The Scots Hotel
עיריית בת ים
בזק
Log On
אסטרל
אלבר
BDO
אוליצקי
קו האופק
בנק יהב
Tamares
Deloitte
אל על
nextcom
אמי"ת
עמותת אותות
דואר ישראל

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי