דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
מאמרים

שימוש בסידור העבודה ככלי ניהולי

28 דצמבר, 2016

סידור עבודה זהו שיבוץ עובדים במארג התפקידים השונים בארגון. לפי השיבוץ מחשבים את השכר לכל עובד ואת ההטבות המגיעות לו, בין אם אלה שעות נוספות, עבודה בסופי שבוע ועוד. מערכת ממוחשבת המכילה מסד נתונים אחד, מאפשרת הפקת דוחות עבור חישוב שכר, עמידה בתקציב, עמידה ביעדים והפקת דוחות נוספים עבור ההנהלה. משום כך תוכנת שיבוצי עבודה מתקדמת היא כלי ניהולי והיא מאפשרת ניהול וארגון מקומות עבודה הכוללים אף אלפי עובדים.  

מהו סידור עבודה

זכור לנו סדרן העבודה בקיבוצים, שהיה מסדר את לו"ז העבודה בענפים השונים. לרוב פעולה זו הייתה מתבצעת באמצעות טבלה על נייר ואמצעי כתיבה. כיום יש לדאוג לשיבוץ של עבודה כחלק ממארג גדול של עשרות ואף אלפי עובדים במפעלים, בבתי חולים, בשירות הציבורי ועוד. סידור העבודה כיום מהווה חלק נכבד מתחום משאבי אנוש, ועליו להתחשב מצד אחד בנתונים האישיים של כל עובד, בבקשות שלו אך מצד שני בצרכים של מקום העבודה ודאגה לתפקוד מלא של כל עמדות העבודה הנדרשות.

הקשר בין סידור העבודה לשכר

שכרו של העובד נקבע עם תחילת עבודתו. השכר נקבע בהתאם לחוזה אישי, חוזה קיבוצי או תנאים אחרים. יש מקומות עבודה בהם השכר קבוע ומשתנה בהתאם לנתונים כלכליים במשק. אולם יש מקומות עבודה שבהם השכר תלוי בשעות העבודה של העובד, בימים שבהם עבד, במהות העבודה שביצע ועוד. משום כך יש קשר הדוק בין סידור העבודה למערכת השכר ויש צורך במערכת אחת שתוכל לשלוט בכל הנתונים הללו. במקום שנציג סידור העבודה יעביר את הנתונים לנציג השכר, הנתונים עוברים באופן אוטומטי והם מדויקים ומעודכנים בכל רגע נתון.

תוכנת שיבוץ עובדים

תוכנה שמספקת כלים לסדר שיבוצים היא כלי ניהולי שכן היא מאפשרת לשבץ את העובדים לפי היכולות שלהם ולפי צרכי המערכת, ולהעביר את כלל הנתונים הללו למערכת חישוב השכר מדי חודש. בדרך זו השכר שמשולם לעובדים מדויק וכלל את כל שעות העבודה שמילאו במהלך החודש. למערכת סידור עבודה ממוחשבת יש יתרונות רבים:

  • מדויקת – אין אפשרות לטעות בחישוב שכר העובדים שכן מסד הנתונים הוא אחד. על בסיס מסד הנתונים אפשר לבצע חישובים למטרות שונות – שיבוצי עובדים, חישוב שכר, דוחות שונים ועוד.
  • תמונות מצב להנהלה – ריכוז כל שעות העבודה במערכת ממוחשבת, מאפשרת להפיק דוחות לפי שאילתות שונות. דוחות יומיים, שבועיים, חודשיים ואף שנתיים. דוחות אלה נחוצים לשם קבלת החלטות בדרגות ההנהלה השונות.
  • שיבוץ לפי תקציב – ניתן להזין לתוך המערכת תקציב ולפי התקציב לנהל את שיבוץ העובדים.
  • פורטל ארגוני – תוכנת שיבוץ עובדים מאפשרת לכל העובדים להיכנס אל פורטל ארגוני ולהיות מעודכנים בזמן אמת לגבי שיבוצם בעבודה, משלוח בקשות ועוד.

 

שימושים של תוכנת שיבוץ עובדים

תוכנה משוכללת של שיבוצי עובדים יכולה לשמש ארגונים רבים: שיבוץ אחיות בבתי חולים גדולים, הזקוקים לשיבוץ עובדים סביב השעון במחלקות השונות; שיבוץ עובדים בבתי מלון גדולים, המנהלים מאגר עובדים מגוון בכל שעות היממה, ניהול עובדים ברשתות ארציות, המנהלות צוות עובדים דינאמי לפי שעות היום השונות וימי השבוע השונים וכדומה.

תוכנת סידור עבודה כזו מתאימה הן למקומות עבודה העובדים בהסכמים אישיים והן למקומות עבודה העובדים תחת הסכמים קיבוציים. שימוש מושכל במערכת מסוג זה מאפשר להנהלה לבצע החלטות בזמן אמת, לשמור על התקציב ולקבל דוחות רלבנטיים בכל עת. זהו כלי ניהולי וכלי ביצועי עבור ארגונים המחפשים ניהול יעיל ואפקטיבי ועמידה במטרות

אנחנו מקבלים פתרונות, על ידי השתלטות מרחוק, לכל בעיה בה אנו נתקלים, מה שאיפשר עבודה רציפה ללא תקלות. אל על

השותפים שלנו

ק.א.ל
טלכלל
בנק יהב
מלון ממילא
וולדורף אסטוריה
בי"ח רמב"ם
מלונות אפריקה ישראל
משרד הבריאות
nextcom
נעמת
עלי שיח
טומשין
טן
משרד האוצר
קרסו מוטורס
כמיפל
קבוצת א.ש.ל
המוסד לביטוח לאומי
קל אוטו
כללית

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי