דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

כיצד מסייעת מערכת ממוחשבת לשיבוץ עובדים ומשמרות

24 אפריל, 2017

שיבוץ עובדים וגם שיבוץ משמרות הוא תחום שעליו אחראי כיום אגף כוח אדם בארגון. לשיבוץ העובדים יש חשיבות לתפעול התקין של החברה ולקביעת הוצאות השכר העתידיות של החברה. קביעת הוצאות החברה בצורה מדויקת ככל האפשר, היא מפתח בעמידה ביעדי החברה שנקבעו על ידי חברי ההנהלה. בעבר שיבוצי עובדים ושיבוץ משמרות נעשו בצורה ידנית על ידי אחראי בעזרת טבלאות שאותם היו ממלאים ידנית. היום התהליך הוא ממוחשב לחלוטין ומבטיח שיבוץ מיטבי של כל עובד, עבור החברה ועבור העובד עצמו.

מערכת שיבוצי עובדים ממוחשבת

שיבוץ עובדים בתפקידים שונים נעשה במחלקת כוח אדם בעזרת תוכנות מחשב ייעודיות המתמחות בשיבוץ מיטבי של עובדים. אם יש בארגון מספר רב של עובדים, מזינים את נתוניו של כל עובד למערכת. נוסף על כך מעביר כל עובד למחלקת כוח האדם את ההעדפות שלו ואת זמני העבודה העדיפים עליו. מערכת ממוחשבת לשיבוץ העובדים מתחשבת בכל הפרמטרים ויוצרת טבלה המשבצת כל עובד לתפקידו לתקופת זמן מוגדרת מראש. למערכת יתרונות רבים:

  • דיוק – המערכת מספקת דיוק להנהלה ולעובדים כאחד. ניתן לחשב את הוצאות השכר חודשים מראש, כלי ניהולי הכרחי עבור שדרת הניהול שזקוקה לנתונים אלה. במקביל, יודעים העובדים היכן ומתי הם עובדים בכל זמן נתון. מצב זה יוצר הלימה בין ציפיות העובדים לבין צורכי ההנהלה ומאפשר סביבת עבודה נעימה לכולם.
  • שקלול פרמטרים רבים – ניתן במערכת לבצע שיבוץ מספר עובדים גדול תוך התחשבות בצרכי המערכת ובצרכי העובדים כאחד, להתחשב בבקשות מיוחדות ובאילוצים לא צפויים.
  • דוחות מגוונים – ניתן להפיק דוחות הנהלה מפורטים במיוחד, דוחות שכר והוצאות, דוחות עתידיים לתכנון תקציבי מדויק ועוד.
  • היבט תקציבי – ניתן לשבץ עובדים לפי תקציב קבוע מראש. לאופציה זאת יש חשיבות במפעל שבו התקציב קבוע מראש, כמו מערכות רפואיות או חינוכיות.

ניתן לשלב בין דוחות שיבוץ עובדים לבין דוחות יצור ותפוקה ולהגיע לשליטה וניהול ברמה הגבוהה ביותר. המערכת יכולה להגיע בצורה זו להתייעלות ומקסום שיבוץ העובדים בצורה הטובה ביותר עבור הארגון והעובדים.

היבט פסיכולוגי בתחום שיבוץ משמרות

בעולם ובארץ כבר נעשו מחקרים רבים לגבי השפעת עבודה במשמרות על עובדים ומידע שנצבר בנושא עולה של שיבוצי עובדים במשמרות יש השפעה פסיכולוגית משמעותית. זאת הסיבה שאגף כוח אדם בארגונים גדולים שבהם עובדים במשמרות, צריך לנהל את כוח האדם תוך התחשבות בצרכיו של העובד בצורה מושכלת. מחקרים מראים כי העברת עובדים ממשמרת למשמרת ללא זמן הסתגלות יכול לגרום לבלבול ולפגיעה במוקדים במוח המושפעים משינה לא סדירה, דבר שיכול להוביל לירידה בתפוקה, דיכאון ופגיעה כללית בתפקוד העובד. מצד שני, שיבוץ עובד במשמרת קבועה לאורך זמן יכול לגרום לשיבוש באורח חיים ופגיעה במרקם משפחתי וחברתי. זאת הסיבה ששיבוץ במשמרות צריך להיעשות בצורה נכונה, תוך החלפת זמני המשמרת לאורך זמן אך ללא החלפות משמרות דחופות מדי שיוצרות פגיעה.

לסיכום, מערכת ממוחשבת המטפלת בתחום שיבוץ משמרות לצד שיבוץ עובדים, יודעת כיצד לעשות זאת בצורה מיטבית לטובת העובד והארגון כאחד. המערכת לוקחת בחשבון את צרכי ההנהלה, את צרכי הייצור, התפוקה והיעדים ומתעלת אותם לצד מצב כוח האדם הקיים. מערכת יעילה תחסוך כסף לארגון ותקנה לעובדים תחושת ביטחון ושגרה, ותחושה כי הארגון קשוב לבקשותיהם ויכול להיענות להן.

מצאנו בחברת מלם שכר, חברה של אנשים מדהימים עם לב רחב, גמישים, נכונים תמיד להקשיב ומוצאים פתרונות בזמן אמת. שמעון לוי, סמנכ"ל משאבי אנוש, רשת פתאל

השותפים שלנו

novo nordisk
הולנדיה
ברנקו וייס
עיריית רמלה
עמותת אותות
ZARA
nextcom
וישיי
אופטיקה הלפרין
טלכלל
BDO
רשות המסים
Log On
המוסד לביטוח לאומי
כללית
קרביץ
המרכז הרפואי זיו
עלי שיח
הראל
ZIM

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי