מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
עובדים זרים

עובדים זרים

האם יש לשלם פנסיה לעובד זר?
זכויות לפנסיה  חלות על עובד זר כמו על עובד ישראלי. צו ההרחבה במשק לגבי ביטוח פנסיוני מקנה זכות פנסיונית לכל עובד, גם לעובד זר. ההפרשות הן כקבוע בצו ואם בענף העבודה בו מועסק העובד הזר חל הסכם קיבוצי מיטיב- הרי שיש להפריש לפי ההסכם.

על פי חוק עובדים זרים ותקנות עובדים זרים (פיקדון בחשבון הבנק), על המעסיק להפריש את הכספים לבנק או לקרן אשר יוקמו בעקבות מכרז. על אף שהתקנות הותקנו בשנת 2008, עד היום לא הקימה מדינת ישראל חשבון/קופה כאלה.
לפיכך משרד התמ"ת פרסם הוראות בהן הוא ממליץ להפריש את הכספים ולהפקידם במקום בו הכסף ימשיך לשמור על ערכו (בנק, קרן חסכון בחברת ביטוח...). יש ליתן לעובד מכתב ובו פירוט הסכומים ופרטי החשבון.  עם עזיבת העובד את הארץ לצמיתות, הוא יוכל למשוך את הכספים.

הפקדה שכזו פוטרת את המעסיק מחובותיו מבחינת משרד התמ"ת, אבל עדיין קיים סיכוי לתביעה מצד העובד (במקרה של נכות למשל העובד יכול לנסות לתבוע מהמעביד את הקצבה שהיה מקבל אילו הכספים היו מופקדים כמו ש"צריך"), ולכך אין פתרון כרגע.
 

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי