מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חדשות

מלם שכר הקימה עבור הרשות לניצולי שואה מערך תפעולי לתשלום מענקים לעשרות אלפי ניצולי שואה

20 נובמבר, 2014

הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר חנכה בימים אלה מערכת חדשה לתשלום מענקים שנתיים לניצולי שואה ונכי המלחמה בנאצים. את המערכת הקימה עבור משרד האוצר חברת מלם שכר מקבוצת מלם תים, בעלות של מאות אלפי שקלים .

הצורך בהקמת המערכת נוצר בעקבות חוק חדש שהתקבל בחודש יוני השנה, אשר הרחיב את אוכלוסיית ניצולי השואה ונכי המלחמה בנאצים הזכאים לתגמול מהמדינה בכ-83 אלף איש. בין השאר, החוק משווה את זכויותיהם של יוצאי מחנות וגטאות שעלו לאחר 1.10.53 לזכויותיהם של ניצולי השואה המוכרים לפי חוק נכי רדיפות הנאצים. השוואת הזכויות נעשתה רטרואקטיבית מחודש אפריל 2014.

לצורך קליטת נתונים אישיים ונתוני תשלום המענק למאגר השכר בחברת מלם שכר, מלם השתמשה בכלים חדשים, שפותחו בטכנולוגיית WEB, אשר אפשרו קליטה של כ 83,535 זכאים חדשים. עד היום נדרשה עבודה מאומצת של בניית קבצים וקליטה ידנית, בהיקפי זמן ארוכים לאין שיעור. בנוסף, הוקמה על ידי מלם שכר תשתית ייחודית להעברת סכום המענק לנרדפים שאין להם חשבון בנק. זאת, באמצעות משלוח הודעה אישית לנרדף השואה, לגשת לסניף הדואר לקבלת המענק.

אורי צלאח, מנכ"ל מלם שכר, אמר: "הקמת המערך התפעולי החדש קיצרה את משך הזמן הנדרש לשילובם של כל הזכאים לתשלום המענק, מקליטת הנתונים ועד לתשלום ישיר של המענק שנתי, ישירות לחשבון הבנק של הנרדף.

עופרה רוס, מנהלת הרשות לזכויות ניצולי השואה במשרד האוצר: "החוק והתכנית הלאומית החדשה לסיוע לניצולי שואה הציבו בפנינו אתגר שעימו התמודדנו בהצלחה. ביצענו תשלום מיידי ליותר מ- 83 אלף ניצולים שנמצאו זכאים למענק. בנוסף, הגענו גם לניצולים שאין להם חשבונות בנק באמצעות תשלום לבנק הדואר. אני מודה לכל העוסקים במלאכה החשובה הזו."

הרשות לזכויות ניצולי השואה לשעבר הלשכה לשיקום נכים משמשת זרוע של מדינת ישראל, המתגמלת כבר למעלה מ-50 שנה את ניצולי השואה העומדים בתנאים של "חוק נכי רדיפות הנאצים תשי"ז – 1957" ואת ותיקי המלחמה העומדים בתנאים של "חוק נכי המלחמה בנאצים תשי"ד 1954".

לפרטים נוספים: שרה זלצר, "דן-אורן" ייעוץ תקשורת ואסטרטגיה 052.6961623, 03.6131222

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי