מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
חדשות

מלם שכר החלה לספק ללקוחותיה מערכת אלקטרונית למילוי טופסי 101

22 דצמבר, 2013

החל מינואר 2014 יפסיקו עובדים רבים מקרב לקוחותיה של מלם שכר לרבות עובדי המדינה, למלא את טפסי ה- 101 באופן ידני, ויתחילו להשתמש במערכת שפיתחה מלם שכר לביצוע דיווחים אלה.  

טופס 101 הנו כרטיס עובד באמצעותו חייב לדווח, בתחילת עבודתו וכן מידי שנה, כל שכיר או מקבל קצבה, פרטים אישיים להם יכולה להיות השפעה על חבות המס שלו, לרבות מצבו המשפחתי, ילדיו, הכנסותיו האחרות ועילות שונות לבקשת הקלות במס בגין למשל מצבו הרפואי, המשפחתי, מקום מגוריו וכיו"ב.

מילוי הטפסים הללו, שהנו הליך שגרתי, הפך בארגונים רבים למכה של ממש – ריבוי ניירות, תהליכי הקלדה ידניים, מעקב אחרי מילוי הטפסים, תיקון הטעויות במילוי, השלמת הפרטים שנשכחו, שמירת הטפסים למשך 7 שנים – ובקיצור בזבוז יוצא דופן של זמן, כשבמרבית המקרים הדיווח אינו משתנה משנה לשנה...

ברשות המיסים הבינו את הקושי ויצאו בכללים שיאפשרו לעובדים מכאן והלאה למלא את טפסי 101 באופן אלקטרוני, מאובטח ומחייב, היינו שיהיה תקף גם מבחינה משפטית, למרות שמולאו באמצעות המחשב. אליה וקוץ בה, בד בבד עם ההקלה שהביאה לעובדים ולמעסיקים, ביטלה הרשות את כל הפטורים שניתנו ממילוי הטופס.

על רקע זה החליטה מלם שכר "להרים את הכפפה" ולספק לכל לקוחותיה פתרון אפקטיבי למילוי הטפסים. המערכת, פרי פיתוחה המקורי של החברה, מאפשרת להפיק את הטפסים, להפיץ אותם באופן אלקטרוני לעובדים לצורך מילוי, לתזכר את מי ששכח, לתקן את מי שמילא לא כראוי, ובקיצור – לנהל את התהליך הרוטיני הזה במינימום תשומות הן לעובדים והן למנהלי השכר.

המערכת שפותחה נשענת על בסיס נתונים ועל שרת אפליקציה מבית אורקל, והיא מאפשרת למשתמש למלא את הטפסים על גבי טופס PDF  אקטיבי, הידידותי למשתמש, באמצעות גישה פשוטה דרך דפדפן האינטרנט. המערכת עונה כמובן על כל דרישות הסף של רשות המסים, לרבות הזדהות באמצעות סיסמא (שמנפקת מלם שכר) וחתימה דיגיטלית מאושרת של המעסיק על הטפסים המקוונים.

מילוי טפסי 101 אלקטרוני  באמצעות המערכת הנו קל, יעיל ומהיר יותר לכל העוסקים בדבר, אך חשוב מכך שהוא מבטיח לעובדים ניכוי מס בדיוק בהתאם למתחייב לפי מצבם.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי