דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
חקיקה בנושא מס הכנסה

פיצוי מס רכוש בגין נזק עקיף שנגרם בשל הלחימה בדרום

ביום 1.1.2013 פרסמה רשות המסים חוזר בנושא פיצויים בשל נזק עקיף לניזוק שעסקו באזור המוכרז בדרום לתקופה שמיום 14.11.2012 ועד ליום 23.11.2012 (מבצע "עמוד ענן") בענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות והתיירות.
מטרת החוזר הינה לפרט את אופן הפיצוי בגין נזק עקיף שנגרם בתקופת הלחימה בדרום בשל המצב הביטחוני באזור שהוכרז "מצב מיוחד בעורף".
לפי החוזר, ניזוק שעסקו מצוי (ממוקם ורשום) באזור המוכרז, זכאי להגיש תביעה בגין נזק עקיף שנגרם לו.
ניתנה הגדרה לנזק עקיף – שהוא נזק שנגרם בשל המצב הביטחוני בתקופת מבצע "עמוד ענן", בהתאם למסלולים השונים המפורטים בחוזר, לאחר שהוכח קיומו וגרימתו של הנזק להנחת דעתו של המנהל, ובכל מקרה לא יותר מחישוב הפיצוי על פי אחד המסלולים הבאים שנבחר על ידי הניזוק:
• מסלול השכר;
• מסלול המחזורים;
• מסלול חקלאות;
• מסלול הוצאות שוטפות.
את התביעה לקבלת פיצוי יש להגיש החל מיום 1.1.2013 ועד 30.4.2013 על גבי טופס מס' 7116 עמוד ענן אותו ניתן לקבל במוקדי מס רכוש בשדרות ובאשקלון, ובמשרד פקיד שומה גוש דן ובת"א: בבנין קריית הממשלה - דלפק המודיעין בקומת הכניסה וכן בכל אחד ממשרדי מס הכנסה באזור הדרום או להורידו מאתר האינטרנט: http://www.taxes.gov.il
 

תשלום מקדמות - במידה ונמצאה התביעה תקינה ובתנאי שלא נדרשו מסמכים נוספים או השלמת דיווחים מהניזוק, ובמידה ולא הודיע המנהל על החלטתו בתוך 45 יום מיום הגשת התביעה במלואה, יעביר המנהל מקדמה של 50% מסכום הפיצוי שיחושב לניזוק. אם חלפו 180 יום מיום הגשת התביעה במלואה והמנהל לא הודיע על החלטתו לניזוק, תועבר מקדמה נוספת בשיעור של 40% מסכום הפיצוי שחושב כאמור.

השותפים שלנו

R.G.E
עיריית ראשון לציון
כמיפל
טמפו
Hilton
מלון יהודה
אלבר
עמיתים
מעיני הישועה
one
בית ברל
ברנקו וייס
משרד הבריאות
מוזיאון ישראל, ירושלים
הולנדיה
טלכלל
בית איזי שפירא
הספארי
פתאל
טומשין

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי