דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חקיקה בנושא מס הכנסה

תקנות למתן פיצויים לתושבי הדרום שנעדרו ממקום עבודתם בשל סגירת מוסדות החינוך

ביום 14.6.2012 פורסמו ברשומות תקנות מס רכוש וקרן פיצויים (תשלום פיצויים) (נזק מלחמה ונזק עקיף) (הוראת שעה), התשע"ב – 2012 שעניינן מתן פיצוי לתושבים באזור הדרום, שנעדרו ממקום עבודתם לצורך השגחה על ילדיהם, עקב הוראה על סגירת מוסד החינוך שבו לומד הילד, במהלך סבב ההסלמה בדרום שאירע בחודש מרץ השנה.
ביום 21.6.2012 פרסמה רשות המסים הודעה עם ההנחיות והטפסים הנדרשים לקבלת הפיצוי בגין נזק עקיף שנגרם לתושבי הדרום, לפי החלטת הממשלה על מתן פיצוי על נזק עקיף.
בנוסף, ביום 24.6.2012 פרסמה רשות המסים הוראת ביצוע מיסוי מקרקעין מס' 07/2012 פיצויי מס רכוש בנושא פיצויים בשל נזק עקיף שנגרם למי שעסקו באזור הזכאי בדרום, לתקופה שמיום 11.3.2012 ועד יום 15.3.2012 בענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות והתיירות.
בהתאם לפרסומים הנ"ל:
• למעסיקים של תושבי הדרום, שעובדיהם נעדרו ממקום עבודתם לצורך השגחה על ילדיהם, עקב הוראה על סגירת מוסד החינוך, שבו לומד הילד, במהלך סבב ההסלמה בדרום, בתקופה שבין ה-11.3.2012 לבין ה-15.3.2012, יינתן פיצוי בסכום של 280 ₪ ליום היעדרות מלא של העובד.
• הפיצוי יינתן עקב סגירת מוסד החינוך, בהתאם להנחיות פיקוד העורף או הרשויות המקומיות ביישובים השוכנים בין 7 עד 40 ק"מ מקו הגבול עם רצועת עזה, בהתאם למועדים וליישובים הקבועים בתקנות.
• הפיצוי יינתן למעסיק ששילם שכר לעובד, בשל היעדרותו מהעבודה לצורך השגחה על ילדו, וכן לעצמאי שנעדר מעסקו בנסיבות אלה, בתקופה הקבועה בתקנות.
• הפיצוי מתייחס להורים, שכירים ועצמאים, אשר נעדרו מעבודתם בשל השגחה על ילד עד גיל 14, עקב סגירת מוסד החינוך שבו לומד או שוהה הילד. יודגש כי רק אחד ההורים יהא זכאי לפיצוי.
• בנוסף, עובד במוסד חינוך שנסגר עקב הוראה כאמור, יהא זכאי לפיצוי אף אם אין לו ילדים.
• את הטפסים להגשת תביעה ניתן לקבל במשרדי מס הכנסה באשקלון, בבאר שבע, במוקד הפיצויים בשדרות וכן באתר האינטרנט של הרשות.
• ניתן להגיש את התביעות במשרדי מס הכנסה אשקלון, שלוחת אשדוד של מס הכנסה אשקלון, מס הכנסה באר שבע, מס הכנסה רחובות, מיסוי מקרקעין רחובות, מוקד הפיצויים בשדרות וכן בדלפק המודיעין של רשות המסים בבניין קריית הממשלה בתל-אביב, דרך מנחם בגין 125.

השותפים שלנו

הארגז
גני ירושלים
כללית
Adidas
פתאל
אלבר
אל על
אימג'סטור
novo nordisk
רמות ניהול ואחזקת מבנים
H&M
עיריית בת ים
בי"ח רמב"ם
מלון יערים
דן
קו האופק
Deloitte
בנק יהב
הולנדיה
הראל

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי