דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חקיקה בנושא מס הכנסה

תיקון מספר 175 לפקודת מס הכנסה

ביום 3.3.2010 פורס חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (מס' 175), התש"ע-2010, המסדיר מתן פטור ממס על מלגה לסטודנט ולחוקר. בהתאם לתיקון לחוק, במסגרת ההכנסות הפטורות המפורטות בסעיף 9 לפקודת מס הכנסה, תיכלל גם מלגה, שניתנת לסטודנט במוסד להשכלה גבוהה, וכן מלגה, שניתנת לחוקר במוסד מחקרי או במכון מחקר תורני, בתקופת הלימודים, כהגדרתה בתיקון לחוק. יצוין, כי לגבי חוקר, יינתן הפטור עד לתקרה של 90,000 ש"ח, בעוד שהפטור ממס לסטודנט אינו מוגבל בתקרה. כמו כן, במסגרת התיקון לחוק, תוקן חוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975, ולפיו מס שכר, החל על מלכ"רים ומוסדות כספיים, לא יחול על מלגה שניתנת לסטודנט או לחוקר כאמור בתיקון לחוק.

על פי התיקון לחוק, מלגה הנה מענק, פרס או פטור מתשלום שניתן לסטודנט או לחוקר בתקופת הלימודים, למימון שכר הלימוד או לצורך קיום בתקופת הלימודים, ובלבד שלא ניתנת בעדם כל תמורה מצד הסטודנט או החוקר. לעניין זה, תמורה מצד הסטודנט או החוקר כוללת כל התחייבות של הסטודנט או החוקר למוסדות הלימוד או למילוי תפקיד בו. יודגש, כי התחייבות להקדיש זמן ללימודים או למחקר, שימוש במחקר, וכן פעילות קהילתית או חברתית מטעם מוסד לימוד ומחקר או בזיקה אליו, לא יחשבו כתמורה לעניין התיקון לחוק. עוד נקבע בתיקון לחוק, כי תמלוגים בשל שימוש במחקר לא ייחשבו מלגה כאמור.

השותפים שלנו

המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי
פתאל
רשות ניירות ערך
בית איזי שפירא
Log On
מלון ממילא
קל אוטו
הסוכנות היהודית
המכללה האקדמית עמק יזראל
דואר ישראל
Hilton
הרשות לשיקום האסיר
המוסד לביטוח לאומי
עיריית בת ים
ZIM
מלונות דן
טומשין
הולנדיה
טלכלל
עיריית תל אביב יפו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי