דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חקיקה בנושא מס הכנסה

הטבת שווי השימוש ברכבים היברידיים

ביום 14.7.2015 פרסמה רשות המסים חוזר בנושא הוארכה והותאמה הטבת שווי השימוש לרכבים היברידיים – לראשונה גם רכבים חשמליים ייהנו מההטבה לפיו לאור השינויים שחלו בתחום כלי הרכב בעלי הנעה חשמלית או משולבת (היברידית), ביום 14.7.2015 ועדת הכספים של הכנסת אישרה תקנות המעדכנות את זקיפת שווי השימוש בכלי רכב בעלי טכנולוגית הנעה מתקדמת - היברידיים וחשמליים, כך שרמת המיסוי עליהם תהיה שווה לאלו של כלי רכב בעלי מאפיינים דומים ובעלי מנוע בעירה פנימית. גובה ההפחתות המחודש נקבע לאור התייקרות במחירי הרכבים החשמליים, לצד הוזלה במחירי הרכבים ההיברידיים.

להלן פירוט השינויים שחלו בגובה סכום ההפחתה עבור רכבים בעלי טכנולוגית הנעה מתקדמת:

כלומר, החל מיום 1.7.2015 יקטן סכום ההפחתה מסך השווי לרכב היברידי שאיננו נטען מרשת החשמל מ-560 ₪ ל-500 ₪. לעומת זאת, סכום ההפחתה מסך השווי לרכב היברידי שכן נטען מרשת החשמל (plug-in) יגדל מ-560 ₪ ל-1,000 ₪. עד כה לא הייתה כלל הפחתת שווי לרכבים חשמליים שלא היברידיים, ואילו החל מ-1.7.2015 לגבי כל הרכבים החשמליים סכום השווי יופחת ב-1,000 ₪ לעומת שווי אותו דגם שהוא לא חשמלי.

תחולתו של הצו היא החל מה-1 ביולי 2015 ועד ל-31 בדצמבר 2017 והוא ייכנס לתוקפו עם פרסומו ברשומות. ברשות המסים ומשרד האוצר ימשיכו לעקוב אחר התפתחות המחירים ועלויות השימוש בכלים אלה על מנת לבחון האם ובאיזה היקף להמשיך את ההפחתה בשנים שלאחר סיום הוראת השעה.‏

לפי ההודעה שהתקבלה מאגף המידע, מודיעין חקירות ואכיפה של שע"ם (רשות המסים), נתוני שווי רכב מעודכנים עם סכומי ההפחתה החדשים, כמפורט לעיל, יתפרסמו בתחילת חודש אוגוסט 2015. הנתונים המעודכנים יבואו לידי ביטוי במערכות השכר של מלם שכר מייד עם פרסומם ע"י שע"ם.

 

השותפים שלנו

טלכלל
עיריית ראשון לציון
טן
הספארי
המוסד לביטוח לאומי
בזק
Log On
מועצה אזורית עמק חפר
הפניקס
מלון ענבל
הראל
מוזיאון ישראל, ירושלים
הולנדיה
מלון שחרות
משרד האוצר
בית ברל
מלון מצודת דוד
בית איזי שפירא
one
דואר ישראל

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי