דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חקיקה בנושא מס הכנסה

שינויים בנוגע להטבה ממס בגין מגורים ביישוב מזכה לפי סעיף 11 לפקודת מס הכנסה

ביום 13.1.2019 פורסמו ברשומות תיקון לחוק הטבות במס וייעוץ במס (תיקוני חקיקה), התשע"ו-2015 וחוק הטבות במס וייעוץ במס (תיקוני חקיקה)(תיקון והוראת שעה), התשע"ז-2017, לפיהם הוארך תוקפן של הטבות מס בחלק מהישובים לתקופה של מחצית השנה, קרי מ-1.1.2019 ועד 30.6.2019.

בהמשך לכך ביום 14.1.2019 פרסמה רשות המסים חוזר בנושא הטבות מס בישובים לשנת 2019 – סעיף 11 לפקודת מס הכנסה לפיו כתוצאה מתיקוני החוק הנ"ל, נוצרו קבוצות שונות של יישובים שבהן חל שינוי בהטבה לתקופה של חצי שנה, כדלקמן:

  • קבוצה 1 - יישובים לגביהם הוארכה תקופת ההטבה למחצית הראשונה של השנה בלבד. כלומר, במחצית השנייה של השנה תושבי יישובים אלו אינם זכאים להטבות.
  • קבוצה 2 - יישובים שנקבעה להם תקרת הטבה גבוהה, לתקופה של חצי שנה ולאחר מכן התקרה פוחתת.
  • קבוצה 3 - יישובים שנקבעה להם תקרת הטבה ושיעור הטבה גבוהים, לתקופה של חצי שנה ולאחר מכן התקרה ושיעור ההטבה פוחתים.

חוזר רשות המסים מכיל טבלאות עם רשימות היישובים לפי הקבוצות הנ"ל ויישובים מוטבים אחרים, תוך פירוט לגבי שיעור הזיכוי וגובה ההכנסה המרבית לחישוב ההטבה.

דגשים נוספים לפי חוזר רשות המסים:

  • אישורי תיאומי מס שיופקו במהלך שנה זו לתושבי הישובים בקבוצה 1 לעיל, יתייחסו למתן הטבה שתינתן במחצית הראשונה של השנה בלבד. החישוב יעשה לפי מחצית התקרה השנתית. יודגש כי, ההנחיה המופיעה באישורים אלו תגביל את מתן ההטבה לתקופה של שישה חודשים.
  • אישורי תיאומי מס שיופקו במהלך שנה זו לתושבי הישובים בקבוצות 2 ו-3 לעיל, ישקללו תקרה שנתית מתואמת, למרות שמדובר בהארכת תוקף לחצי שנה בלבד וזאת מטעמים תפעוליים.
  • להטבות מכוח תיקוני החוק, כאמור לעיל, יהיו זכאים תושבים של הישובים המוטבים, רק אם היו תושבים הזכאים להטבה זו בשנת 2018. כלומר, מי שבשנת 2019 הפך להיות תושב הזכאי להטבות מס בגין יישובים, יהיה זכאי רק להטבות המס שאינן מכוח תיקון החוק.

השותפים שלנו

עירית חולון
טמפו
מלון ממילא
משרד הבטחון
המרכז הרפואי זיו
משרד הבריאות
הסוכנות היהודית
הראל
מלון ענבל
אוליצקי
Deloitte
נעמת
בית ברל
בנק יהב
טן
אלקטרוניקס פרו
יד ושם
קרביץ
מלון מצודת דוד
מזרחי טפחות

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי