מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
טופס 126/856

הגשת טופס 126/856 לשנת המס 2009 – תמצית הנחיות למעסיקים

ביום 12.4.2010 פרסמה רשות המסים בישראל חוזר המודיע על הארכת המועד להגשת דיווח שנתי על ניכויים ממשכורת ומשכר עבודה (טופס 0126) ועל ניכויים מתשלומים שאינם משכורת או שכר עבודה (טופס 0856) לשנת המס 2009, עד לתאריך 30.6.2010. בנוסף, אפשר למצוא בחוזר הוראות על אודות אופן הגשת דיווחים אלה ולהלן עיקרן :
 

דיווח טפסי 126/856 לא יבוצע, אלא באופן מקוון בלבד באמצעות אתר האינטרנט של שע"ם (https://www.shaam.gov.il/Shaam_internet).

שימו לב! בהתאם לחקיקה החדשה, שונו חלק משדות הדיווח ואף נוספו שדות שלא היו קודם. הסברים מפורטים ניתן למצוא  בחוזר רשות המסים מיום 17.2.2010.

יודגש כי הדוח ייחשב כדוח שהוגש רק לאחר העברת ההצהרה החתומה ע"י המעסיק ותאריך הגשת הדוח יהיה התאריך שבו יתקבל טופס הצהרה חתום במוקד הניכויים של רשות המסים. 

לפיכך אחרי שידור הקבצים ע"י מלם לאתר האינטרנט של שע"ם, יתקבל במלם טופס הצהרה לחתימה. טופס זה יועבר למעסיק לצורך החתימה. המעסיק יחתום על הטופס ויחזירו חתום למלם באמצעות קובץ סרוק (בעדיפות) או נייר מקורי. לאחר קבלת הטופס החתום הוא יועבר באמצעות מלם למוקד הניכויים. 

יודגש, כי שידור קבצים לאתר שע"ם יבוצע ע"י מלם רק אחרי קבלת טופס 126 (חלק א') החתום ע"י המעסיק. לכן בכדי לעמוד במועד ההגשה, חשוב לסיים את בדיקות הטופס ולהעבירו למלם בהקדם האפשרי.

את טופס ההצהרה החתום ואת הטופס 126 (חלק א') חתום יש להעביר לגברת דינה לוק המרכזת את הנושא באמצעות דואר אלקטרוני dina_l@malam-payroll.com או באמצעות משלוח מכתב בדואר למען חברת מלם - שכר רח' עם ועולמו 8, ירושלים, 91340. כמו כן ניתן ליצור קשר בטלפון 02-6707077 שלוחה 2. 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי