מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

חוק לחלוקת חסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד-2014

בדרך כלל בעת פירוד בין בני זוג, נעשית הסדרת חלוקת הזכויות ביניהם בחסכון הפנסיוני - בין בדרך של קביעה באמצעות פסק-דין ובין באמצעות הסכמה אליה מגיעים השניים. זאת ועוד, לעתים בני הזוג שנפרדו נאלצו למשוך את כספי הפנסיה, טרם הזמן בכדי לחלקו בניהם, ולכן חויבו במס בגובה 35% בשל משיכה בטרם עת.
ביום 06.08.2014 פורסם ברשומות חוק לחלוקת חסכון פנסיוני בין בני זוג שנפרדו, התשע"ד-2014, אשר קובע הסדרים בעניין אופן התחשיב וחלוקה של חסכון פנסיוני בין חוסך/חוסכת לבין בן / בת הזוג לשעבר, באמצעות גוף משלם (חברה מנהלת קופ"ג, מבטח, מעסיק בפנסיה תקציבית). החוק מסדיר את כללי התחשיב שיש לערוך, קובע מועדים לביצוע החלוקה ומגן על הזכויות הפנסיוניות שלהן זכאים בני/בנות הזוג לשעבר עד למועד מימושן על ידם באמצעות רישום הערה מתאימה אצל הגוף המשלם והעברת חלקו של בן / בת הזוג אל קרן הפנסיה הרלוונטית.
יתרונו של ההסדר החדש הינו בכך שהוא מאפשר לבני הזוג הגרושים ליהנות מחלקם בכספים שנצברו בקופות של בני זוגם/זוגתם, תוך דחיית אירוע המס (לגבי חסכונות עד לתקרה של 1.5 מליון ₪. חסכון מעל סכום זה ימוסה בשיעור מס מופחת). החלק אשר יועבר לבן הזוג ימוסה בהתאם לכללים הרגילים במועד משיכתו כקצבה (וייתכן שאף בפטור מלא ממס – בהתאם לסעיף 9א לפקודת מס הכנסה).
החוק יכנס לתוקפו בפברואר 2015 ויחול גם לגבי פסקי דין לחלוקת החיסכון הפנסיוני שינתנו לפני יום התחולה.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי