מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

תיקון מס' 5 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) – הוראת שעה

כפי שפורסם בעבר במסגרת התיקון מס' 5 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) פורסמה הוראת שעה לעניין אפשרות משיכת כספים שהופקדו בקופות גמל שלא משלמות קצבה. לאור תיקון מס' 3 לחוק הפיקוח על השירותים הפיננסיים (קופות הגמל), החל משנת 2008 ואילך הפקדות לקופות גמל שלא משלמות קצבה הפכו להפקדה לצורכי קצבהבלבד.
יוזכר כי, התיקון מס' 5 לחוק הפיקוח על השירותים הפיננסיים (קופות גמל) מתייחס לכספים שהופקדו בקופות גמל בשלושת המקרים הבאים:
1. כספי ההפקדות שהופקדו החל מינואר 2008 ואילך בקופות גמל לא משלמות קצבה (הוניות) כעמית עצמאי.
2. הכספים שהצטברו בקופות גמל לא משלמות קצבה (הוניות) הן במעמד עצמאי והן במעמד שכיר עבור עמית שנפטר, אשר הועברו לחשבונו של המוטב היורש בקופת גמל לא משלמת קצבה.
3. הכספים שהצטברו בקופות גמל אישיות לפיצויים שלא נמשכו במועד המזכה, קרי בסיום יחסי עובד מעביד, אף אם שולם עליהם המס במקור בהתאם לסעיף 9(7א) לפקודת מס הכנסה.
לפי הוראה השעה נקבע חלון הזמן שנמשך עד ליום 31.12.2011 שבמסגרתו ניתנה לזכאים האפשרות לקבל מקופות גמל שלא משלמות קצבה את ההחזר של היתרה הצבורה לאחר ניכוי מס על רווחים ריאלים שנצברו בקופה.
עם אוכלוסיית הזכאים נמנים כל אחד מהבאים:
• מי שעד ליום 31.12.2007 מלאו לו 60 שנים, ביום 31.12.2007 היה עמית עצמאי בקופת גמל לתגמולים / הונית והמשיך להפקיד לקופה זו החל מיום 1.1.2008 ואילך.
• מי שעד ליום 31.12.2007 מלאו לו 60 שנים, וביום 15.11.2010 היה עמית עצמאי בקופת גמל לא משלמת קצבה.
• מי שהיה מוטב של עמית שנפטר והכספים הצבורים בחשבונו של העמית שנפטר הועברו לחשבונו של המוטב בקופת גמל לא משלמת קצבה.
• מי שהיה עמית בקופת גמל אישית לפיצויים, היה זכאי למשוך כספים מקופה זו, אך לא משך וכתוצאה מכך הועברו הכספים הללו למרכיב התגמולים בחשבונו של העמית בקופת גמל לא משלמת קצבה.
יש להדגיש כי, ניתן למשוך את הכספים עד ליום 31.12.2011. אם לא תוגש לחברה המנהלת בקשה להחזרת כספיםעד ליום 31.12.2011 יופקדו הכספים בקופת גמל לא משלמת קצבה.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי