מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

צו הרחבה להסכם הקיבוצי הכללי לפנסיית חובה

ביום 3.8.2011 חתם שר התמ"ת על צו הרחבה להסכם קיבוצי הכללי החדש לפנסיית חובה (טרם פורסם ברשומות), אשר מבטל את צו הרחבה קודם שניתן ביום 30.12.2007 להסכם קיבוצי כללי קודם לביטוח פנסיוני מקיף במשק שנחתם ביום 19.7.2007.
כפי שפורסם בדף מידע לחודש 9.2010 להלן עיקרי השינויים בהסכם החדש:
• לפי ההסכם החדש, שנחתם ביום 7.9.2010, בתוקף מ- 1.1.2014 סך שיעור ההפרשה לפנסיית חובה יגדל ויעמוד על 17.5%. להלן הטבלה המפרטת את שיעור ההפרשות הפנסיוניות במסגרת פנסיית חובה :

• במסגרת ההסכם החדש מובהר כי, הסכם פנסיה החובה יחול גם על מי שפרש מעבודתו בגיל פרישת חובה ומקבל קצבה מהמוסד לביטוח הלאומי, דבר אשר לא הובהר בהסכם שנחתם בשנת 2007.
• בנוסף, על פי ההסכם הקודם, עובד המועסק במשך 6 חודשים יזכה לביטוח פנסיוני, אם אין לו "ביטוח פנסיוני מיטיב". במסגרת העדכון להסכם, מבוטח במסגרת "הסדר פנסיה מיטיב" יקבל הפרשות לפנסיית חובה ממועדי תחילת ההפרשה הקבועים לפי הסכם פנסיית חובה וזאת עד שהמעסיק יתחיל להפריש לו ביטוח פנסיוני מיטיב.
• עוד הובהר בהסכם החדש כי עובד שיתקבל למקום עבודה חדש ובמקום עבודתו הקודם היה מבוטח בביטוח פנסיוני אחר, יהיה זכאי להפרשות בשיעורים לפי הסכם פנסיית חובה החל מהיום הראשון לעבודתו.  

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי