מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

תוצאות הליך קביעת קרנות פנסיה ברירת המחדל

ביום 13.3.2016 פרסם אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון חוזר בנושא הוראות לעניין אופן בחירת קופת ברירת מחדל ואת התנאים הנדרשים מחברה מנהלת של קופת גמל, אשר מצרפת לשורותיה עמיתים בהתאם להוראות סעיף 20(ב) לחוק.

בהמשך לכך, ביום 1.8.2016 פרסמה הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון תוצאות הליך קביעת קרנות ברירת מחדל נבחרות, במסגרתו הצעותיהן של חברת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ ושל חברת הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה בע"מ, דורגו בשני המקומות הראשונים וייקבעו כקרנות ברירת מחדל נבחרות לתקופה שמיום 1.11.2016 ועד ליום 31.10.2018.

במהלך התקופה האמורה, מעסיק שעובדו לא בחר בקופת גמל לפי סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), תשס"ה-2005, יהיה רשאי להפקיד בשלו כספים לאחת משתי קרנות הפנסיה הנ"ל (קרנות ברירת מחדל נבחרות).

שיעורי דמי הניהול שתגבה חברה מנהלת של קרן ברירת מחדל נבחרת מעמיתים שיצטרפו אליה החל מהמועד הקובע וכל עוד היא קרן ברירת מחדל נבחרת, הינם כדלקמן:

 

  • שיעורי דמי הניהול שתגבה חברת מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ לא יעלו על:

0.01% מהצבירה;

1.31% מההפקדות

  • שיעורי דמי הניהול שתגבה חברת הלמן אלדובי קופות גמל ופנסיה בע"מ לא יעלו על:

0.001% מהצבירה;

1.49% מההפקדות

שיעורי דמי הניהול שתיגבה חברה מנהלת של קרן ברירת מחדל נבחרת מעמיתים חדשים במהלך התקופה שבה היא קרן ברירת מחדל נבחרת, יהיו בתוקף למשך 10 שנים לפחות ממועד הצטרפותם לקרן.

 

 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי