מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל) (תשלומים לקופת גמל) – היישום בפועל

רקע

כידוע, בחודש פברואר 2016 נכנסו לתוקף תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופת גמל)(תשלומים לקופת גמל), תשע"ד-2014, לפיהן החל משכר מינואר 2016 כל מעסיק המעסיק למעלה מ - 100 עובדים מחויב לדווח על הפקדות לחיסכון פנסיוני לכל הגופים המוסדיים במשק באמצעים דיגיטליים בלבד ובקובץ דיווח במבנה אחיד, שנקבע על ידי אגף שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר. כמו כן, נדרש המעסיק להיות ערוך לקליטה ובדיקה של קבצי היזון חוזר מהגופים המוסדיים וגם לטפל בשגויים במטרה להבטיח שלמות העברת ההפקדות ורישום תקין של הזכויות הסוציאליות בתוכניות השונות בכלל הגופים המוסדיים במשק.

מלם שכר לקחה על עצמה להיות הגוף המוביל במשק הישראלי בכל הנוגע ליישום התפעולי של התקנות החדשות בקרב לקוחותיה.

לשם כך, מלם שכר פיתחה את המערכת המתקדמת והמקיפה מסוגה בישראל בתחום סליקת ההפקדות הפנסיוניות,  מערכת "תהל", המאפשרת דיווח, קבלת היזונים חוזרים  וטיפול בהם, תוך ייעול תהליך העבודה ושמירה על שקיפות מקסימלית.

במקביל, הוקם בחברה מרכז שירותי סליקה ותשלומים פנסיוניים - מערך תמיכה ייעודי, המורכב מאנשי מקצוע מובילים ומנהלים בכירים, שתפקידו להעניק ללקוחותינו מענה מקיף ברמה הטכנית, המקצועית והשירותית בכל הנוגע ליישום הדיווחים והתשלומים לגופים המוסדיים לפי התקנות החדשות, ולהטמעה ושימוש שוטף במערכת "תהל" בעבודה הנדרשת מול הגופים המוסדיים.

 

היישום בפועל

כפי שצפינו בתחילת הדרך, אכן מדובר בשינוי מורכב מאוד הכרוך בהטמעת תהליכי עבודה חדשים בכל המשק כדי לעמוד בתקנות. מלם שכר והגופים המוסדיים ממשיכים להשקיע מאמצים כבירים, על מנת להסדיר את התהליכים ולוודא קליטה מלאה ותקינה של התשלומים, אשר דווחו לגופים המוסדיים באמצעותנו.

בחודשים האחרונים, אנו רואים שיפור ניכר ביישום התקנות ומגמה חיובית באחוזי  קליטת הנתונים אצל הגופים המוסדיים. יחד עם זאת, עדיין לא הסתיימו "חבלי הלידה" וביניהם אפשר להצביע על מספר אתגרים בולטים עימם עודנו מתמודדים :

  • בעיות שיוך כספים לחשבונות/פוליסות  – בחודשים האחרונים הגופים המוסדיים עושים כל שביכולתם על מנת לסיים את השיוכים, וליישר קו עם הדיווחים שהועברו אליהם במבנה האחיד. יחד עם זאת, התהליך לא הסתיים עדיין ולכן קיימות בעיות ברישום הזכויות הפנסיוניות לחלק מהעובדים. מלם שכר מבצעת מעקב מול הגופים המוסדיים במטרה לבקר ולנטר תהליך זה, תוך אספקת כל מידע והסברים הדרושים לגופים המוסדיים במטרה להשלים את מלאכת רישום הזכויות לעובדים בהקדם.
  • מכתבי פיגורים שגויים – לחלק מהעמיתים נשלחו מכתבים אוטומטיים שגויים אודות פיגורים כביכול בקליטה ורישום הזכויות בתוכניות הפנסיוניות הכוללים בין היתר "הודעות" על הקפאת / סגירת פוליסות, למרות שהתשלום הועבר במלואו על ידי המעסיק. התופעה קשורה לבעיות בשיוך הכספים לחשבונות/פוליסות כפי שתואר לעיל. בהתאם להנחיית אגף שוק ההון ביטוח וחסכון במשרד האוצר, על הגופים המוסדיים למנוע משלוח מכתבים מסוג זה ואף להוציא הודעות תיקון בגין המכתבים שכבר נשלחו.
  • דיוורים תקופתיים שגויים – חלק מהעובדים קיבלו דיוורים תקופתיים מהגופים המוסדיים, אשר אינם מכילים את כל התשלומים אשר הועברו בפועל בגינם ע"י המעסיקים וזאת כתוצאה מעיכוב שיוך הכספים לחשבונות/פוליסות כמתואר לעיל.
  • עיכוב בקליטת פיצויים – בשל העיכובים בשיוכים, קיימים מקרים בהם יתרות הפיצויים הרשומות בתוכניות הפנסיוניות לא תואמות את הסכומים שהופקדו בפועל בגין העמיתים לרכיב הפיצויים – מה שמקשה על עריכת גמר חשבון לעובדים המסיימים עבודה אצל המעסיקים וגם מקשה על דיווח נכון של יתרות הפיצויים בדוחות הכספיים של הארגונים.
  • אנו צופים כי לקראת סוף שנת 2016  תסתיים בהצלחה ההתמודדות עם מרבית האתגרים שצוינו לעיל.

 

מלם שכר לצידך

אנחנו פועלים כל העת, הן ברמת המערכות שלנו והן בעבודה השוטפת מול הגופים המוסדיים, כדי לסייע בקידום האתגרים עימם כל המשק מתמודד ובכך לאפשר לך, המעסיק, התמודדות טובה ויעילה יותר עם יישום התקנות החדשות.

אנו רואים בך שותף לדרך ומאמינים כי שיתוף הפעולה בינינו ושיפור מתמיד בשירות המקצועי והאנושי שלנו הוא המפתח להצלחה משותפת.

לכל שאלה וצורך נשמח לעמוד לשירותך.

טלפון: 02-6700500 | מייל:mislaka-THL@malam-payroll.com

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי