מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

חוזר רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון בנושא קבלת מידע ואישור ממעסיקים

ביום 4.3.2018 פרסמה הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון חוזר בנושא קבלת מידע ואישור ממעסיקים לפיו: מפניות שהגיעו לרשות שוק ההון, ביטוח וחסכון עולה כי קיימים מקרים בהם עובדים המבקשים להצטרף למוצר פנסיוני או לבצע שינויים במוצר הפנסיוני, לרבות עקב שינוי במקום העבודה, נדרשים ע"י הגופים המוסדיים להמציא אישור מהמעסיק או לקבל טפסי מידע מהמעסיק עקב הליך הצטרפות או ביצוע שינוי כאמור. מצב זה מקשה על העובדים הן בהליך ההצטרפות למוצר הפנסיוני והן בניהולו השוטף ומגדיל את התלות של העובד במעסיקו לגבי המוצר הפנסיוני.

על מנת לצמצם את היקף הכספים המועברים לחשבונות מעבר, ובמטרה לחזק את מעמדם של החוסכים ולהבטיח את מימושה של זכות הבחירה של העובד בהתאם לסעיף 20 לחוק הפיקוח על קופות גמל, ניתנה הוראה לכל הגופים המוסדיים, החל ממועד פרסום חוזר זה, לא לדרוש יותר ממעסיק של עמית לאשר מסמכים, להעביר מידע או לתת הסכמתו בקשר למוצר הפנסיוני של העמית, לרבות בקשת העברת בעלות, אלא אם קיימת הוראת דין מפורשת המחייבת קבלת אישור, הסכמה או מידע כאמור.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי