מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

תוצאות הליך קביעת קרנות פנסיה נבחרות

בהתאם להוראות חוזר רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון מיום 13.3.2016 לעניין אופן בחירת קופת ברירת מחדל, התקיים לאחרונה הליך קביעת קרנות פנסיה נבחרות במסגרתו הוגשו הצעות של מספר חברות.

כפי שפרסמה רשות שוק ההון ביטוח וחסכון ביום 14.10.2018, לאחר בחינת ההצעות, נמצא כי הצעותיהן של החברות המנהלות הבאות דורגו בארבעת המקומות הראשונים ולכן ייקבעו כקרנות נבחרות החל מיום 1.11.2018 ועד ליום 31.10.2021:

יודגש כי, במהלך התקופה האמורה (1.11.2018 – 31.10.2021), מעסיק שעובדו לא בחר בקופת גמל לפי סעיף 20 לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופות גמל), תשס"ה-2005, והוא לא ערך הליך תחרותי לבחירת קופת ברירת מחדל, יהיה חייב המעסיק להפקיד בשל עובדו כספים לאחת מארבע קרנות נבחרות הנ"ל.

כמו כן, במהלך התקופה האמורה, דמי הניהול שישלם כל עמית שיצטרף אל קרנות אלה לא יעלו על שיעורי דמי הניהול שפורטו לעיל, למעט עמיתים שיצורפו לקרן שאיתה התקשר המעסיק בהסכם פרטני אחרי שקיים הליך תחרותי. שיעורי דמי הניהול שתיגבה חברה מנהלת של קרן נבחרת מעמית חדש שהצטרף אליה או צורף אליה במהלך התקופה שבה היא נקבעה כקרן נבחרת, יהיו בתוקף למשך 10 שנים לפחות ממועד הצטרפותו לקרן, למעט עמית בקרן נבחרת שאיתה התקשר המעסיק בהסכם פרטני אחרי שקיים הליך תחרותי.

בנוסף, דמי הניהול שתגבה חברה מנהלת של קרן נבחרת בשל מקבלי קצבת זקנה חדשים, לרבות עמיתים קיימים

בקרן שיפרשו בקרן במהלך התקופה שבה היא נקבעה כקרן נבחרת, לא יעלו על שיעור של 0.3%.

 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי