מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

חובת דיווח על הפרשות פנסיוניות באמצעות קבצים במבנה אחיד עבור מעסיקים של פחות מ- 20 עובדים

ביום 11.8.2014 פורסמו ברשומות תקנות הפיקוח על שירותים פיננסיים (קופת גמל)(תשלומים לקופת גמל), תשע"ד-2014, אשר מסדירות את אופן הדיווח על הפקדות תשלומים לחיסכון הפנסיוני של העובדים. בהתאם לתקנות, החל משנת 2016, חייבים המעסיקים מעל 100 עובדים, לדווח על הפקדות לחיסכון פנסיוני, באמצעים דיגיטליים בלבד ובקובץ דיווח אחיד, שנקבע על ידי משרד האוצר. בנוסף, התקנות מחייבות את כל הגופים המוסדיים לתת משוב למעסיק על אופן קליטת הכספים במערכות המידע של הגופים.

מעסיקים המעסיקים פחות מ-20 עובדים

ביום 8.11.2017 פרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון חוזר בנושא אופן הפקדת תשלומים לקופות גמל, לפיו נקבע בין היתר כי לגבי המעסיקים, אשר מעסיקים פחות מ-20 עובדים, חובת הדיווח, כאמור לעיל, תחול החל מיום 1.2.2019.

מעסיקים המעסיקים פחות מ-10 עובדים

למרות האמור לעיל, ביום 27.12.2018 פרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון ההודעה על כך שהממונה על רשות שוק ההון החליט על מתווה הדרגתי ביישום הרפורמה בהפקדת כספי המעסיקים לקופות גמל. לפיכך, חובת הדיווח לפי התקנות הנ"ל לא תחול עדיין על מעסיקים, אשר מעסיקים פחות מ-10 עובדים. לגבי מועד הטלת חובת הדיווח האחיד על מעסיקים אלה יוחלט בהמשך.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי