מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

הסכמי ברירת מחדל עם מעסיקים

ביום 3.7.2016 פרסם משרד האוצר – אגף שוק ההון, ביטוח וחסכון חוזר בנושא "הוראות לעניין בחירת קופת גמל – תיקון" לפיו ביום 31.3.2019 (להלן: המועד הקובע) יחול המועד המאוחר ביותר שבו יפוגו תוקפם של הסכמי ברירת מחדל שהיו בתוקף ביום 13.3.2016.

בהמשך לכך, ביום 27.1.2019 רשות שוק ההון, ביטוח וחסכון חוזר בנושא "הסכמי ברירת מחדל עם מעסיקים", לפיו החברות המנהלות מתבקשות:

  • לשלוח, לא יאוחר מיום 15.2.2019, הודעה לכל אחד מהמעסיקים שהסכם ברירת המחדל עמו יפוג במועד הקובע, בדבר סיום הסכם ברירת המחדל. נוסח המכתב מצורף כנספח א' לחוזר.
  • להעביר, לא יאוחר מיום 22.3.2019, דיווח הכולל את רשימת המעסיקים שנשלחה אליהם ההודעה כאמור לעיל.
  • לדווח ברמה חודשית, מחודש אפריל 2019 ועד לחודש דצמבר 2019, על אודות הצטרפויות חדשות לקרן הפנסיה של עמיתים שהם עובדי המעסיקים שהסכם ברירת המחדל עימם בוטל במועד הקובע. יש להעביר את הדיווח החודשי בגין כל חודש עד ה-15 לחודש העוקב. לצורך הדיווח האמור, "ההצטרפות" מוגדרת כקבלת הפקדה ראשונה בגין העמית. בחודש דיווח בו לא היו מצטרפים חדשים, על החברה המנהלת לדווח כי לא היו מצטרפים חדשים במהלך חודש הדיווח. אופן העברת המידע האמור מפורט בנספח ב' לחוזר.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי