מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
חקיקה לפנסיה וקופ"ג

דמי ניהול במכשירי החיסכון הפנסיוני-תיקון-הוראת שעה על רקע משבר הקורונה

ביום 31.12.2012 פרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון חוזר מס' 2012-9-22 לגופים מוסדיים שעניינו "דמי ניהול במכשירי החיסכון הפנסיוני".

ביום 11.9.2017 פרסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון חוזר מתקן מס' 2017-9-15 לגופים מוסדיים שעניינו "דמי ניהול במכשירי החיסכון הפנסיוני - תיקון", ובו נקבעו:

  • הוראות להגברת השקיפות לדמי ניהול הנגבים מעמית;
  • תקופה מזערית למתן ההטבות (הנחות בדמי ניהול);
  • מקרים שבהם רשאי גוף מוסדי להעלות את שיעור דמי הניהול שניתנו במסגרת ההטבה, לפני תום תקופת ההנחה.

בתוך כך, נקבע, בין היתר, כי הגוף המוסדי רשאי להעלות שיעור דמי הניהול לעמית עוד בטרם הסתיימה תקופת ההנחה אם הופסקה העברת תשלומים לחיסכון פנסיוני, שלא באשמת המעסיק, לתקופה העולה על שישה חודשים.


על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל והשלכותיו, ובכלל זה הוצאה לחל"ת או סיום העסקתם של עובדים רבים במשק, ונוכח התמשכות המשבר שבעטיו הופסקו עבור אותם העובדים הפקדות שוטפות לחיסכון פנסיוני למשך תקופה ארוכה, ביום 2.9.2020 פורסמה רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון חוזר מתקן נוסף מס' 2020-9-14 לגופים מוסדיים שעניינו "דמי ניהול במכשירי החיסכון הפנסיוני – תיקון – הוראת שעה על רקע אירוע הקורונה", ובו ההצעה לקבוע בהוראת שעה כי תקופת הפסקת התשלומים המועברים לחיסכון הפנסיוני עבור העמית שלא באשמת המעסיק, שבסופה רשאי גוף מוסדי להעלות את שיעור דמי הניהול לפני תום תקופת ההנחה, תוארך מ-6 חודשים ל-12 חודשים.

 

הוראת שעה זו תחול על עמיתים שההפקדות השוטפות בגינם לחיסכון הפנסיוני הופסקו החל מיום 1.3.2020 ועד ליום 31.10.2020, דהיינו גם במקרה של הפסקת ההפקדות השוטפות במהלך חודש אוקטובר 2020, ההנחה בדמי הניהול תישמר למשך 12 חודשים, במקום 6 חודשים בלבד.

 

 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי