מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
שכר מינימום

שכר מינימום – עדכון הסכום הבסיסי

להזכירכם, ביום 21.1.2015 פורסם ברשומות חוק שכר מינימום (העלאת סכומי שכר מינימום – הוראת שעה), התשע"ה-2015 (להלן: הוראת השעה), אשר נכנס לתוקף ביום 1.4.2015. בהמשך לכך, ביום 1.4.2015 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר עם הוראות ביצוע לעניין הוראת השעה.

עיקרי הוראת השעה:

  • שכר המינימום לפי הוראת שעה במשק עודכן ל- 4,650 ₪ לחודש ובהמשך יעלה ל- 5,000 ₪ ב- 1.1.2017;

  • בחישוב השלמה לשכר המינימום לפי הוראת שעה, לא יילקחו בחשבון תוספות מוחרגות לפי החוק בלבד, כגון: תוספת משפחה, תוספת ותק, תוספת בשל עבודה במשמרות, פרמיה מדודה, מוסכמת קבועה או קבוצתית, משכורת י"ג, מענקים על בסיס שנתי (כמו ביגוד, הבראה ומענק יובל) והחזר הוצאות לרבות הוצאות כלכלה, אש"ל ונסיעות שמשלם המעסיק.

  • נקבע הסכום הבסיסי לשכר המינימום שהוא סכום שכר המינימום על פי החוק, אילולי הוראת השעה. בחישוב השלמה לשכר המינימום לפי הסכום הבסיסי, נוסף על תוספות מוחרגות לפי החוק, לא יילקחו בחשבון תוספות מוחרגות אשר נקבע לגביהן בחוזה עבודה, הסכם קיבוצי או הסדר קיבוצי או אישי, כי הן לא יובאו בחשבון לצורך חישוב השלמה לשכר המינימום. לדוגמא: תוספת הסכם 2009, תוספת הסכם 2011 וכד'.

 

ביום 29.3.2016 פורסמה ברשומות הודעה בדבר שכר מינימום מעודכן, ובהמשך לכך ביום 11.4.2016 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר עם הוראות ביצוע, לפיהן בתוקף מיום 1.4.2016 עלה הסכום הבסיסי מ-4,333.43 ₪ ל-4,433.65 ₪ לחודש. יודגש כי שכר המינימום לפי הוראת השעה נותר ללא שינוי - 4,650 ₪ לחודש.

 

להלן השלכות העדכון של הסכום הבסיסי:

  • היות והשלמה לשכר המינימום לפי הסכום הבסיסי משולמת בעיקר בשכרם של עובדי המגזר הציבורי, העדכון האמור רלוונטי בעיקר לגביהם.
  • לגבי עובדים שעתיים/יומיים – אין שינוי שכן ערך שעה וערך יום מינימום נגזרים מסכום שכר המינימום לפי הוראת שעה.
  • לא חל שינוי בסכום הקובע לפריסת שכר נוסף לביטוח הלאומי – 1,163 ₪ (25% משכר המינימום לפי הוראת שעה).
  • לא חל שינוי גם בדמי הביטוח למעסיקים, בעד עובד השוהה בחופשה ללא תשלום – 306 ₪ לחודש (6.57% משכר מינימום לפי הוראת שעה).

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי