דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חוקים בדיני עבודה

צו הרחבה להסכם שכר בענף הניקיון במגזר הפרטי

במסגרת צו העסקת עובדים על ידי קבלני שירות בתחומי השמירה והניקיון בגופים ציבוריים התשע"ג-2013 (שקיבל גם תוקף בחקיקה ביום 1.9.2013), אשר פורסם בהרחבה בדף המידע של מלם שכר לחודש ספטמבר 2013, הוסדרו שיפורים בתנאי ההעסקה והשכר של עובדי הקבלן בתחומי השמירה והניקיון.
ביום 5.2.2014 הוציא שר הכלכלה צו הרחבה להסכם שנחתם ביולי 2013, בין הסתדרות העובדים החדשה לבין ארגון חברות הניקיון בישראל, אשר משפר את תנאי השכר של העובדים בענף הניקיון במגזר הפרטי ומשווה אותם לתנאיי העסקתם של העובדים בענף הזה בגופים הציבוריים, כפי המפורט להלן :
 

שכר
שכר המינימום יעמוד מעתה מעל לשכר המינימום במשק ויתעדכן מעת לעת כלפי מעלה, בצמוד להסכמי המסגרת במגזר הציבורי. עובד ניקיון במגזר הפרטי שמועסק במשרה מלאה יהיה זכאי לשכר של  4,646.25 ₪ (תעריף שעתי בגובה של 24.98 ₪), כאשר שכר המינימום של אחראי משמרת בתחום הניקיון לא יפחת מ- 4,852.75 ₪ (תעריף שעתי – 26.09 ₪). כמו כן, החל מהשנה השנייה ואילך כל עובד יהיה זכאי לתוספת ותק שעתית בשיעור של 1%.


קרן השתלמות
החל מיום 1.10.2014 או תחילת עבודתו של העובד, לפי המאוחר, המעסיק יהיה מחויב להפריש עבור העובד תשלומים חודשיים לקרן השתלמות בשיעור של 7.5%, בנוסף על הפרשות העובד בשיעור של 2.5%.


הפרשות לקופות גמל
סך כל ההפרשות לפנסיה, הכוללות את חלקו של העובד וחלקו של המעביד, יעמוד על 21.83%, וגם שיעור זה צפוי לעלות באחוז נוסף החל מיולי 2015. בנוסף, יפריש המעסיק הפרשה לקופת גמל בגין רכיבי החזרי הוצאות – בהתאם לכללים הנהוגים לגבי עובדי המדינה.


תשלום דמי הבראה על פי תעריף המגזר הציבורי
מעתה ישולמו דמי הבראה על פי תעריף המגזר הציבורי, כלומר 423 שקלים ליום הבראה. מספר ימי ההבראה השנתי ייקבע על פי הוותק של העובדים, כאשר המינימום השנתי יעמוד על 7 ימים.


תנאים נלווים במקום העבודה
שי לחג - פעמיים בשנה ישולם שי לחג, כאשר עלות כל שי תעמוד לפחות על 212.5 ₪.
סבסוד ארוחות – במקומות עבודה אשר בין כתליהם קיים מזנון המסובסד על ידי מזמין השירות, יהיה עובד, המבצע את עבודתו בפועל באותו מקום עבודה, זכאי לרכוש, בסבסוד המעסיק, ארוחה באותו מזנון, תמורת הסכום שאותו משלמים בעד אותה ארוחה, עובדי מזמין השירות המועסקים באותו מקום העבודה.
בגדי עבודה וציוד – המעסיקים חייבים לספק על חשבונם, לפחות 2 סטים של מדי עבודה, מדי שנה, כאשר מובהר בהסכם כי מעתה המעסיק לא יוכל לדרוש מעובדיו תשלום פיקדון כלשהו בגין בגדי העבודה או הציוד ולא ינכה שום סכום ממשכורתו של העובד.

 

השותפים שלנו

ברנקו וייס
מעיני הישועה
SQLINK group
מלון מצודת דוד
הלמן אלדובי
משרד הבטחון
מועצה אזורית מנשה
גני ירושלים
בי"ח רמב"ם
הראל
מגדל אור
מלונות אפריקה ישראל
טומשין
הספארי
Log On
ZARA
הסוכנות היהודית
הארגז
מלון יערים
The Scots Hotel

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי