דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חוקים בדיני עבודה

חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, התשע"ב-2011

ביום 19.12.2011 פורסם ברשומות חוק להגברת האכיפה של דיני העבודה, התשע"ב-2011, הקובע סנקציות מנהליות ומטיל אחריות אזרחית ופלילית (לרבות אחריות אישית) על קבלנים ומזמיני שירות בגין הפרות חוקי העבודה השונים, כגון: חוק חופשה שנתית, חוק שעות עבודה ומנוחה, חוק עבודת הנוער, חוק שכר מינימום, חוק שוויון הזדמנויות בעבודה וחוק חופשה שנתית.
לפי הוראות החוק, יינתנו ע"י מפקח עבודה בכיר התראות מנהליות ועיצומים כספיים מדורגים (אשר גדלים אם ההפרה נמשכת או חוזרת) למפרי חוקים בדיני עבודה. העיצום הכספי הינו בנוסף לאחריות הפלילית.
החוק מתייחס הן לקבלני כוח אדם והן למזמיני השירות אשר מחויבים לפקח ולנקוט בכל האמצעים הסבירים בכדי למנוע ביצוע עבירות של הקבלן כלפי עובד המועסק אצל מזמין השירות. לפיכך עובד של קבלן שירות יוכל לתבוע באופן ישיר את מזמין השירות, בנוסף לחברת הקבלן, בגין ההפרות ההוראות השונות המפורטות בחוק. בנוסף, אוסר החוק על התקשרות בין מזמיני שירות לקבלנים בחוזים שאינם מעניקים לעובדים תנאים מינימאליים ומחייב התייחסויות לנושאים השונים במסגרת חוזה ההתקשרות בין מזמין השירות לקבלן.
כמו כן החוק מסדיר הקמת מנגנון של "בודקי שכר עבודה" אשר עבודתם תהיה לפקח על שמירת זכויות העובדים באמצעות בדיקות בשטח ובדיקות על פי מסמכים אצל המעסיקים.
החוק יכנס לתוקף תוך 6 חודשים מיום פרסומו ברשומות, דהיינו מיום 19.6.2012.

השותפים שלנו

דואר ישראל
Qualitest
אימג'סטור
Log On
אמי"ת
וישיי
משרד הבריאות
כללית
נעמת
עיריית תל אביב יפו
המוסד לביטוח לאומי
יד ושם
אל על
אוניברסיטת חיפה
רשות ניירות ערך
קרן מחקרים אסף הרופא
בית ברל
המרכז הרפואי זיו
בנק יהב
Tamares

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי