דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
חוקים בדיני עבודה

תיקון מספר 4 לחוק הודעה לעובד (תנאי עבודה) התשע"א-2011

חוק הודעה לעובד (תנאי עבודה) התשס"ב-2002, קובע כי מעסיק חייב למסור לעובד, תוך 30 יום מתחילת העסקתו (ולנער- תוך שבעה ימים), הודעה בכתב ובה פירוט תנאי העסקתו של העובד- כגון תקופת העבודה, אורך יום העבודה, תשלומים ושכר, יום המנוחה, פרטי הממונה וכד'. במידה וחל שינוי בתנאי העסקתו של העובד, על המעסיק למסור לו הודעה בכתב על כך. עם מסירת הסכם העסקה בכתב הכולל את כל הפרטים הנדרשים, ממלא המעסיק את חובתו לעניין ההודעה. לעומת זאת, הפרת הוראות החוק עלולה לגרור סנקציות פליליות נגד המעסיק.

ביום 11.8.2011 פורסם ברשומות תיקון מס' 4 לחוק הודעה לעובד (תנאי עבודה) התשע"א-2011, המאפשר כעת גם הטלת סנקציות אזרחיות על מעביד אשר יפר את הוראות החוק. משמעות הדבר היא כי המעסיק המפר חשוף לפסיקת פיצויים בגובה של 15,000 ₪ לטובת העובד, ללא צורך בהוכחת נזק מצד העובד וזאת בנוסף לסעדים אחרים העומדים לעובד בהתאם לכל דין ובנוסף לחשיפה הפלילית של המעסיק. מעבר לכך, אם המעביד לא מסר הודעה על תנאי עבודה אשר כוללת בתוכה את כל העניינים המנויים בחוק, עובר אליו נטל ההוכחה במקרה של מחלוקת בינו לבין העובד בקשר לאותו עניין לגביו לא נמסרה ההודעה.

הוראות לעניין פסיקת הפיצויים ייכנסו לתוקף החל מיום 11.12.2011. הוראות לעניין העברת נטל ההוכחה יחולו ממועד פרסום התיקון ברשומות.

השותפים שלנו

מלונות דן
R.G.E
עלי שיח
הרשות לשיקום האסיר
אסטרל
גני ירושלים
הסוכנות היהודית
משרד הבריאות
מלון יהודה
Adidas
וישיי
שיבא תל השומר
UniLink
פתאל
רמות ניהול ואחזקת מבנים
אמי"ת
Hilton
IAI
דואר ישראל
H&M

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי