דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חוקים בדיני עבודה

תקנות עובדים זרים (פיקדון לעובדים זרים) התשע"ו-2016

ביום 19.07.2016 פורסמו ברשומות תקנות עובדים זרים (פיקדון לעובדים זרים) התשע"ו-2016, אשר קובעות כי מעסיק בענף הבניין או בעבודה בטכנולוגיה ייחודית, ישלם בעד כל עובד זר שהוא מעסיק, החל מחודש הראשון לעבודתו, פיקדון חודשי בסכום של 710₪. במידה והעובד לא יועסק חודש שלם, ישולם סכום יחסי.

כמו כן, קובעות התקנות כי חברת סיעוד תשלם בעד כל עובד זר אותו היא מעסיקה, החל מהחודש הראשון בו היא מעסיקה את העובד, פיקדון בגובה מרכיב הפיצויים ותגמולי מעסיק שיש לשלם לפי הדין החל עליה - הסכם קיבוצי, צו הרחבה או בהתאם להסכם בין חברת הסיעוד לבין מי שהזמין ממנה שירות אך לא יותר מ 700₪ לחודש, כפי שסכום זה יעודכן בהתאם להוראות חוק עובדים זרים תשנ"א-1991.

יש לשלם את הפיקדונות לחשבון בנק נפרד המיועד אך ורק למטרה זו שנפתח ומנוהל לפי תקנות עובדים זרים (פיקדון בחשבון הבנק) התשס"ח-2008. על הכספים להיות מופקדים בחשבון עד ה-15 בכל חודש בעד החודש שקדם לו. ואם העובד עתיד לצאת את הארץ- עד חמישה ימים לפני עזיבתו.

כאשר העובד הזר עוזב את ישראל לאחר תום התקופה בה הותר לו לשהות בארץ, הוא יהיה זכאי לקבל את הכספים שבחשבון הבנק, בתוספת רווחים ובניכוי עמלות ומיסים. ככל שעובד השתהה בעזיבתו את המדינה, לאחר תום תקופת השהייה המותרת בישראל, ינוכה מהכספים האמורים חלק יחסי בגין עיכוב יציאתו. במידה והעיכוב ביציאה הוא מעל ל-6 חודשים, לא ישולם לעובד כל סכום.

הכספים ישולמו ישירות לידי העובד הזר, עם יציאתו את גבולות הארץ, ובלבד שהעובד הגיש בקשה מתאימה, או באמצעות העברה בנקאית לחשבון העובד תוך 30 ימי עבודה מיום עזיבתו של העובד את הארץ ועדכון הגורמים הרלוונטיים.

כספים אשר יישארו בחשבונות הבנק יועברו לאפוטרופוס הכללי לשם הקצאתם למטרת רווחתם ובריאותם של עובדים זרים, ובכלל זה לצורך תגבור של שירותי טיפול ותמיכה בפעוטות זרים חסרי מעמד אזרחי.

  • לעניין עובדי בניין - התקנות חלות החל מיום 01.08.2016
  • לעניין עובדי סיעוד - התקנות יחולו החל מיום 01.11.2016

השותפים שלנו

שיח סוד
אוליצקי
הראל
Tamares
מלונות דן
משרד הבטחון
עלי שיח
ק.א.ל
Log On
שיבא תל השומר
מוזיאון ישראל, ירושלים
עירית חולון
אגד
מלון ממילא
יד ושם
מלונות אפריקה ישראל
מעיני הישועה
הולנדיה
אל על
ברנקו וייס

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי