דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
חוקים בדיני עבודה

יום שבתון ביום הבחירות לרשויות המקומיות ב- 30.10.2018

ביום 30.10.2018 (כ"א בחשוון, תשע"ט) יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות. בחירות חוזרות, באם יידרשו, יתקיימו ביום 13.11.2018 (ה' בכסלו, תשע"ט).

ביום 3.7.2014 פורסם ברשומות חוק הרשויות המקומיות (בחירות)(תיקון מס' 44), התשע"ד–2014, לפיו יום הבחירות לרשויות המקומיות יהיה יום שבתון שבתחומן נערכות הבחירות באותו מועד.

בהמשך, ביום 8.6.2017 פורסם ברשומות חוק המועצות האזוריות (מועד בחירות כלליות)(תיקון מס' 10), התשע"ז-2017 לפיו הבחירות לכל המועצות האזוריות יתקיימו במועד שבו נערכות הבחירות לרשויות המקומיות, וכי יום הבחירות יהיה יום שבתון בתחומן של המועצות האזוריות שהבחירות נערכות בהן, על פי הכללים שנקבעו לגבי הבחירות לרשויות המקומיות.

לפי החקיקה הנ"ל, עובד שכיר לא יהיה מחויב לעבוד ביום הבחירות, לא ינוכה לו על כך יום חופש, אם מתקיים לגביו אחד התנאים הבאים

  • מקום עבודתו נמצא בתחום רשות מקומית או מועצה אזורית שנערכות בה הבחירות הכלליות לרשויות המקומיות ולמועצות האזוריות

  • מקום עבודתו אינו נמצא בתחום רשות / מועצה שנערכות בה הבחירות, אך הוא רשום בפנקס הבוחרים של רשות / מועצה שהבחירות נערכות בה.
  • העובד לא נמנה עם עובדים בשירותי תחבורה ובשירותים ציבוריים. ביום הבחירות שירותי התחבורה והשירותים הציבוריים יפעלו כסדרם. שר הפנים רשאי להחליט לגבי השירותים שייחשבו שירותים ציבוריים לעניין זה. עליו לפרסם הודעה על כך לא יאוחר מ-35 ימים לפני יום הבחירות.

בנוסף, נקבע בחקיקה, כי מי שעבד אצל המעסיק לפחות 14 ימים רצופים לפני יום הבחירות יהיה זכאי לשכר הרגיל שהיה משתכר אילו עבד באותו יום.

השותפים שלנו

בנק יהב
נעמת
וולדורף אסטוריה
עיריית אשדוד
מלון ענבל
משטרת ישראל
קבוצת א.ש.ל
ZIM
קרביץ
שיח סוד
The Scots Hotel
ק.א.ל
אוניברסיטת חיפה
בי"ח רמב"ם
קלאב הוטל
עמיתים
דן
Adidas
אופטיקה הלפרין
עירית חולון

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי