דלג לתוכן המרכזי
EN
מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
חוקים בדיני עבודה

תעודת מחלה גורפת לעובד השוהה בבידוד לפי צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019)(בידוד בית)(הוראת שעה),

ביום 2.2.2020 נחתם ופורסם ברשומות צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש)(בידוד בית)(הוראת שעה), התש"ף - 2020 (להלן: הצו), אשר קבע הוראות מגבילות שחלות ביחס למי שעלולים להביא להתפשטות נגיף הקורונה, כאמור בצו, והכל על מנת למנוע הדבקה בנגיף הקורונה בישראל, וזאת באמצעות קביעת חובת בידוד בתנאים שנקבעו שם.

  • הצו קובע על מי חלה חובת בידוד בהתאם ליעדים שמהם הגיעו האנשים לישראל ותאריכי ההגעה.
  • הצו מגדיר את תנאי הבידוד וקובע כי הבידוד יהיה לתקופה של 14 ימים ממועד השהיה האחרון באחד מהיעדים לגבי חוזר או 14 ימים מיום המגע האחרון עם חולה או מי שרופא קבע לגביו כי היה במגע הדוק עם חולה ב-14 הימים האחרונים.
  • משמעות הבידוד היא אי-יציאה למרחב הציבורי ואי-שהייה במקומות ציבוריים ובכלל זה מוסדות חינוך, מקומות עבודה, תחבורה ציבורית, מקומות בילוי וקניות, בתי חולים ומרפאות, לתקופה של 14 ימים ממועד השהייה האחרון ביעדים או 14 ימים מיום המגע האחרון עם חולה.

ביום 4.2.2020 פורסם ברשומות צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019)(הוראות למעסיק של עובד בבידוד בית)(הוראת שעה), התש"ף-2020 (להלן: צו הוראות למעסיק), שעניינו איסור כניסה למקום העבודה, חובת מסירת הודעה למעסיק ואיסור פיטורים של עובד בבידוד, כהגדרתו שם.

כפי שפרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה ביום 27.2.2020 בחוזר בנושא תעודת מחלה גורפת לעובד השוהה בבידוד לפי צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019)(בידוד בית)(הוראת שעה), התש"ף – 2020, כהשלמה לצו הוראות למעסיק, פרסם משרד הבריאות באותו היום (4.2.2020) חוזר בנושא תעודת מחלה גורפת לעובד השוהה בבידוד לפי צו הוראות למעסיק (שתוקן בחוזר משרד הבריאות מיום 24.2.2020), וזאת לכל עובד שנעדר מעבודתו עקב שהיה בבידוד בהתאם להוראות הצו (להלן: אישור המחלה).

לפי חוזר משרד הבריאות:

  • אישור המחלה יעמוד בתוקפו ביחס לעובד שביקש זאת ממעסיקו ובהתאם להצהרת העובד, בה יפורטו הפרטים הבאים: שם; מספר ת"ז; יום השהיה האחרון באחד היעדים (בצירוף הוכחה לכך) או יום המגע האחרון עם חולה קורונה והתקופה בה העובד לא מסוגל להגיע לעבודה עקב הצורך לשהות בבידוד לפי הצו. בהתאם להוראות משרד הבריאות משך תוקפו של אישור ההיעדרות לרגל מחלה, יהיה תואם את תקופת הבידוד ביחס לעובד לפי הוראות הצו.
  • אישור המחלה בא במקום צורת תעודת מחלה כהגדרתה בתקנה 2 לתקנות דמי מחלה (נהלים לתשלום דמי מחלה), תשל"ז-1976, ובהתאם אין לפנות לרופאי המשפחה לקבלת אישור מחלה בגין ההיעדרות. בכפוף להצהרת העובד כאמור, היעדרות מהעבודה במשך תקופת הבידוד תחשב כהיעדרות בשל מחלה.
  • מובהר כי עובד שחזר מאחד היעדים ושהה בבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות יוכל להשתמש באישור המחלה באופן מידי על מנת להיעדר ממקום העבודה ולשהות בבידוד על פי ההנחיות בתקופת הבידוד. ככל שביום ה-15 לאחר מועד השהייה האחרונה ביעדים או מיום המגע האחרון עם חולה, לא התפתחו תסמינים כהגדרתם בצו, ניתן להחזיר את העובד לעבודה ולפעילות רגילה.

ביום 9.3.2020 פרסם משרד הבריאות חוזר נוסף בנושא עדכון תעודת מחלה גורפת לעובד השוהה בבידוד לפי צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש 2019)(בידוד בית)(הוראת שעה), התש"ף-2020.

השותפים שלנו

טלכלל
בנק יהב
פתאל
הרשות לשיקום האסיר
טומשין
הספארי
רשות המסים
המוסד לביטוח לאומי
דן
ZIM
מוזיאון ישראל, ירושלים
כללית
Tamares
סקאל
מלון יערים
המכללה האקדמית עמק יזראל
בזק
שיח סוד
מלון מצודת דוד
IAI

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי