מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
הנחיות מיוחדות במצב חירום

שאלות ותשובות בנושא יחסי עבודה בשעת חירום

ביום 08.07.2014 פרסם הממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד הכלכלה, רשימת שאלות ותשובות בנושא יחסי עבודה, במטרה ליתן קו מנחה בהתבסס על קביעות עבר בתקופות חירום. להלן עיקרי הדברים:
 אין לפטר עובד שנעדר מעבודתו עקב הוראות פיקוד העורף. באם מקום העבודה נמצא מחוץ לטווח הסכנה, אך העובד לא הגיע לעבודה כיוון שחשש לעשות כן, לא יהיה זכאי לשכר.
 עובדים במפעלים ושירותים, אשר נקבעו ע"י פיקוד העורף כחיוניים כגון בתי-חולים, בתי-מרקחת, תחבורה ציבורית, מפעלים בענף המזון וכדומה (הרשימה המלאה מפורסמת על ידי משרד הכלכלה), מחויבים להתייצב לעבודתם גם בעתות חירום, אף אם המתקן איננו ממוגן. עובד אשר לא יגיע לעבודתו במפעל או בשירות החיוני, לא יהיה זכאי לשכרו.
 עובד אשר לא הגיע לעבודתו כיוון שחשש להגיע לעבודה בגלל המצב הביטחוני (ולא על-פי הוראות פיקוד העורף), אינו זכאי כעיקרון עפ"י חוק לשכרו. יחד עם זאת, במלחמת המפרץ, במלחמת לבנון, בתקופת הלחימה במבצע "עופרת יצוקה" ו"עמוד ענן", גובשו תקנות, הסדרים והסכמים לפיהם מעסיקים ביישובים מסוימים שילמו את שכרם של העובדים ולאחר מכן קיבלו פיצוי על התשלום מהמדינה (משרד האוצר, מס רכוש).

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי