מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
הנחיות מיוחדות במצב חירום

זכויותיהם של המשרתים במילואים

עובד הנקרא למילואים, ישולם לו תגמול יומי אשר יחושב לפי שכרו או הכנסתו החייבים בביטוח לאומי בשלושת החודשים אשר קדמו ל-1 בחודש שבו החל שירות המילואים, מחולק ב-90. אם העובד משרת שירות רצוף של 7 ימים, תגמול המילואים ישולם לו בעבור כל ימי השירות. עובד המשרת שירות הקצר מכך, בשירות שאורכו בין 1-5 ימים ישולם התגמול היומי עבור כל יום, בתוספת של 40% לכל אחד מימי השירות. בשירות שאורכו 6 ימים, ישולם התגמול היומי בתוספת יום אחד.
במידה והעובד הועסק אצל המעסיק במשך יותר מ-75 ימים, על המעסיק לשלם לו במועד תשלום השכר את גובה השכר אשר היה משולם לו אילו היה ממשיך לעבוד באופן רגיל. לאחר העברת התגמול למעסיק מהביטוח הלאומי, יבוצע קיזוז באופן מתאים.
התעריף היומי המינימאלי עבור כל יום מילואים עומד על 196.02 ₪, ו-5,881 ₪ לחודש. התעריף המקסימאלי ליום מילואים עומד על 1,441.33 ₪ ו-43,240 ₪ לחודש.
במידה שעובד גויס למילואים לאחר שעות העבודה (אחה"צ או בלילה), יש לשלם לו את שכרו עבור השעות בהן עבד, וזאת ללא קשר לתגמול המילואים אשר יקבל, שאין לנכותו ממנו.
תקופת שירות המילואים תובא בחשבון לעניין קביעת תקופת הזכאות לתשלום דמי הבראה ומחלה, אך לא לעניין ימי חופשה.
חל איסור על מעסיק לפטר עובד בשל שירותו במילואים. ואם נעשו פיטורים- הרי שהם בטלים. במידה ושירות המילואים עולה על יומיים רצופים, חל על המעסיק איסור לפטר עובד (וגם לא ליתן הודעה מוקדמת לפיטורים) גם במהלך תקופה מוגנת של 30 ימים לאחר תום שירות המילואים (אלא אם כן הפיטורין אינם קשורים למילואים והמעסיק יקבל היתר מועדת התעסוקה).

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי