מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

העסקתם של נתיני דרום סודאן השוהים בישראל

ביום 31.1.2012 הפיצה רשות האוכלוסין וההגירה בקרב אזרחי דרום סודאן, השוהים בישראל, מנשר שלפיו הוצע סל סיוע, לרבות ליווי ומענק בסך 1,000 אירו לאדם, לאזרחי דרום סודאן המעוניינים לשוב לארצם מרצון וכל זאת אם יעזבו את ישראל בתקופה שמיום 1.2.2012 ועד ליום 31.3.2012, ושהחל מיום 1.4.2012 ואילך יינקטו פעולות אכיפה נגד כל מי שלא יעזוב את ישראל במהלך התקופה האמורה. בנוסף, הוקצבו 60 יום עד לסיום ההגנה הקבוצתית הניתנת למבקשי מקלט שהגיעו לישראל מדרום סודאן.
ביום 18.4.2012 שיגר ד"ר גלעד נתן ממרכז המחקר והמדע של הכנסת מכתב ליושב ראש הועדה המיוחדת לבחינת בעיית העובדים הזרים, לפיו נדחה, בינתיים, המועד לסיום ההגנה הקבוצתית למבקשי המקלט מדרום סודאן היות והמדינה טרם השיבה לעתירה מנהלית שהוגשה ביום 29.3.2012 לבית המשפט המחוזי נגד ההחלטה על סיום ההגנה הקבוצתית למבקשי המקלט מדרום סודאן.
עד לקבלת החלטת בית המשפט, רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול אינה מחדשת את אשרות השהייה של דרום סודאנים השוהים בישראל כמבקשי מקלט. יחד עם זאת לא יינקטו פעולות אכיפה נגד מעסיקי עובדים מדרום סודאן שתוקף אשרת השהייה שלהם פג ובלבד שהעסקתם נעשית בהתאם לחוק העסקת עובדים זרים.
הפעילות לאכיפת איסור העסקתם של נתיני דרום סודאן תחל רק כאשר יוחל שוב בהליך הרחקתם מישראל.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי