מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

העסקה נכונה של בני נוער

לקראת חופשת הקיץ הקרבה, להלן סקירה מקיפה של עיקרי הכללים לעניין העסקה נכונה של בני נוער.

גיל העסקה

אסור להעסיק בני נוער מתחת לגיל 14. נער שמלאו לו 14 וטרם מלאו לו 15 ניתן להעסיק רק בחופשות רשמיות מלימודים ורק בעבודות קלות שאין בהן כדי להזיק לבריאותו ולהתפתחותו. במהלך שנת הלימודים מותר להעסיק בני נוער מגיל 15 ומעלה, ובלבד שלא חל עליהם חוק לימוד חובה, התש"ט – 1949. אין להעסיק נערים (גם אם מלאו להם 15 שנה ולא חל עליהם חוק לימוד חובה) בעבודות מסוכנות מסוימות, כגון: עבודה עם מכונות גזירה וחיתוך כבדות, ייצור ועיבוד חומרים מתלקחים במהירות, עבודה במקומות שהטמפרטורה אינה בין 4 ל-40 מעלות. לגבי העסקת נוער בהופעה ובפרסומת, ישנם כללים מיוחדים, ובעניין זה דורשת העסקת נער מתחת לגיל 15 קבלת היתר מיוחד ממשרד העבודה והרווחה, וחלים כללים מיוחדים לעניין תנאי העסקה ושעות ההעסקה.

אישורים נדרשים להעסקת בני נוער

כיום אין צורך בפנקס עבודה כתנאי להעסקת בני נוער. המעסיק כן נדרש להחזיק במקום העבודה של הנער/ה צילום תעודת זהות שלו/ה או של הוריו/ה בצירוף אישור רפואי להעסקתו. בעבודות מסוימות, יש לקבל אישור מיוחד של רופא תעסוקתי כתנאי להעסקתו של הנער.

חוק הודעה לעובד

חובה למסור לכל נער ונערה תוך 7 ימים מיום תחילת העבודה, טופס, בנוסח הקבוע בתקנות, שבו מפורטים בין היתר: זהות המעביד והעובד, תאריך תחילת העבודה ומשך התקופה בה יועסק, עיקרי התפקיד של העובד, שמו ותפקידו של הממונה הישיר של העובד, גובה השכר לשעה של העובד, אורכו של יום העבודה ושל שבוע העבודה וכן פרטים נוספים שיוכלו לסייע לעובד לדעת טוב יותר מה מצופה ממנו במהלך תקופת עבודתו.

שעות עבודה

שעות עבודה ביום / בשבוע - נער יועסק לכל היותר 8 שעות ביום חול ו- 7 שעות ביום שישי או ערב חג ולא יותר מ-40 שעות שבועיות. ניתן להעסיק בני 16 ומעלה במקום עבודה שמותר לעבוד בו יותר מ-8 שעות ביום, לפי חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א – 1951, עד 9 שעות ביום ולא יותר מ-40 שעות שבועיות.

הפסקות - לאחר 6 שעות עבודה חובה לתת הפסקה של 45 דקות, מתוכן לפחות חצי שעה רצופה. ביום שישי או ערב חג יש לתת הפסקה של חצי שעה לפחות. על המעסיק לאפשר לנער העובד הפסקות לשם שימוש בחדר השירותים בהתאם לצרכיו וזאת כחלק שעות עבודתו.

עבודת לילה - בין השעות 20.00 בערב ל- 08.00 בבוקר, אין להעסיק בני נוער שגילם מתחת ל- 16,  נערים מעל גיל 16 לא יועסקו בין השעות 22:00 – 06:00. בהתאם למדיניות האכיפה במשרד ותיקון החקיקה שהמשרד מקדם, בני נוער שגילם הוא 16 עד 18,  ניתן להעסיק בחופשות רשמיות מלימודים עד השעה 24:00, וזאת בתנאי שהמעסיק ידאג להסעת העובד לביתו.

יום המנוחה השבועי - אין להעסיק בני נוער ביום המנוחה השבועי (ליהודי יום המנוחה השבועי הינו יום שבת. בן דת אחרת יכול לבחור בין הימים שישי שבת וראשון).

שעות נוספות - העסקה בשעות נוספות אסורה.

רישום שעות העבודה

חובה על מעביד לערוך רישום מדויק של שעות העבודה של בני הנוער, ואם רישום זה נעשה באמצעי שאינו מכני או אלקטרוני (שעון נוכחות) יש לאשר את רישום שעות העבודה בסיומו של כל יום עבודה בחתימה של הנער והמעביד.

נסיעות לעבודה

בנוסף למשכורת, ישולמו הוצאות הנסיעה מהמגורים אל מקום העבודה ובחזרה (בסכום של עד 26.40 ₪ ליום עבודה. לפי הסכם קיבוצי מעסיק מחויב לשלם רק את הסכום המינימלי הדרוש לבני הנוער בכדי להגיע לעבודה. על המעסיק להקפיד ולוודא כי לבני הנוער יש אמצעים לחזור לביתם.

תשלום שכר בגין "תקופת התלמדות", "תקופת ניסיון".           

כל תקופת העסקתו של הנער, מחייבת תשלום שכר בעד העבודה, לרבות תקופת "התלמדות" או ,"תקופת "ניסיון". יש לשלם שכר עבור כל שעת עבודה החל מן השעה הראשונה.

על כל שעה של "יום הכנה" או "השתלמות" או "ישיבת עבודה" צריך לשלם, לרבות השתלמויות לקראת קייטנות.

קנסות ועונשים

אין להטיל על בני הנוער העובדים קנסות או עונשים, כל ניכוי מהשכר, בגין "קנסות" "נזקים" וכיוצא באלה אסור, כל עוד לא הותר על פי החוק.

 

שכר המינימום לבני נוער עובדים

המחוקק קבע את הסכום המינימאלי אותו חובה על  המעסיק לשלם לבן נוער שעובד משרה מלאה (עד 40 שעות שבועיות, ולא יותר מ- 173 שעות בחודש), אף אם בני הנוער מוכנים לעבוד תמורת שכר נמוך יותר. שכר המינימום לעובד במשרה חלקית יחושב יחסית לחלקיות המשרה.

להלן פירוט תעריפי שכר מינימום לבני נוער לפי גילאים לשנת 2015:

 

גיל   % משכר מינימום הסכום לחודש  תעריף שעה 
חניך   60%  2,790.00 ₪  16.13 ₪
 עד 16  70%  3,255.00 ₪  18.82 ₪
 עד 17  75%  3,487.50 ₪  20.16 ₪
 עד 18  83%  3,859.50 ₪

 22.31 ₪

 

מס הכנסה וביטוח לאומי

הכנסתו של הנער העובד חייבת במס הכנסה לפי מדרגות המס הרגילות, כאשר נער עובד, בגילאים 16 עד 18, זכאי לנקודת זיכוי, נוסף על נקודות הזיכוי הרגילות. כלומר, נער עובד בגילאים לעיל, זכאי ל- 3.25 נקודות זיכוי, ונערה עובדת זכאית ל- 3.75 נקודות זיכוי.

נער עובד פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות. המעסיק חייב בתשלום דמי ביטוח בשיעור מופחת משכרו של הנער העובד ("חלק המעביד"). בשנת המס 2015 חלק המעביד עומד על 0.38% עד 5,556 ₪, ו-1.51% מסכום זה ועד המקסימום (43,240 ₪).

סנקציות כנגד מעסיקים מפרי החוק

מפקחי אגף האכיפה במשרד הכלכלה יקיימו במהלך חופשת הקיץ מבצעי אכיפה מוגברים בפריסה ארצית בתחום עבודת הנוער. יצוין כי עיצום כספי על הפרת הוראות חוק יכול לנוע בין 5,110 - 35,740 ₪, לכל הפרה לכל עובד, כך שהעיצום הכספי בגין הפרות של חוקי העבודה עלול להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים. בגין עבירות חמורות אף מוגש כתב אישום פלילי.

 

 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי