מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

רפורמה בתחבורה הציבורית – קצובת הנסיעה

משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית השיקו לאחרונה את רפורמת התעריפים בתחבורה הציבורית. להלן עיקרי הרפורמה:

  • מכאן ואילך, מפת התחבורה הציבורית בישראל, מחולקת לארבעה מטרופולינים: ת"א, חיפה, ירושלים ובאר- שבע. בתוך כל מטרופולין ישנן שלוש "טבעות" המסמנות את אזור מרכז המטרופולין והאזורים שמחוצה לו. בתחומי המטרופולינים תתאפשר נסיעה ללא הגבלה תוך שילוב בין אמצעי התחבורה הציבורית השונים, והתשלום בגין כל הנסיעות יתבצע פעם אחת על ידי טעינת "מינוי נסיעה" לכרטיס הרב-קו.

  • עד היום, בגין הנסיעה באמצעי התחבורה הציבורית השונים (אוטובוס, מטרונית, רכבת ורכבת קלה) נדרש היה לשלם בכל אמצעי תחבורה בנפרד, בהתאם לנקודת המוצא והיעד של הנסיעה.

  • בעקבות הרפורמה, משתמשי התחבורה הציבורית יוכלו לטעון "מנוי נסיעה" יומי, שבועי או חודשי לכרטיס הרב-קו שלהם ולהשתמש בו בכל אמצעי התחבורה הציבורית, כגון: אוטובוס, רכבת, מטרונית ורכבת קלה (בנפרד או בשילוב ביניהם) בתחומי המטרופולין באופן חופשי וללא הגבלה.

  • כאמור, כל מטרופולין מחולק ל-3 "טבעות": טבעת מרכזית (טבעת 1) הכוללת את העיר הראשית וסביבותיה, בה מתבצעות מרבית הנסיעות, וטבעות משנה (2 ו-3 ) הכוללות מספר אזורי משנה, המרוחקים יותר ממרכז העיר. לצורך הנסיעה החופשית באזור מסויים, או מאזור לאזור, יש לטעון "מינוי הנסיעה" המכסה את האזור הנדרש.

  • למען הסר ספק, הרפורמה החדשה מתייחסת אך ורק לסוגי הכרטיסים, מחירם ותוקף השימוש באזורי הנסיעה ולא יחול כל שינוי במספרי הקווים והמסלולים הקיימים.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי