מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מאמרים

תשלום מענק חד פעמי למנהלי מחלקות חינוך

ביום 22.2.2016 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר בנושא תשלום מענק חד פעמי לעובדי ההוראה בשירות המדינה, לפיו במשכורת חודש מרץ 2016, שולם מענק חד פעמי בסך 1,000 ₪, בכפוף לחלקיות המשרה לעובדי הוראה המועסקים בשירות המדינה.

ביום 14.4.2016 נחתם הסכם קיבוצי בין מרכז השלטון המקומי בישראל, שלוש הערים הגדולות ומרכז המועצות האזוריות לבין הסתדרות המורים בישראל, לפיו ישולם מענק חד פעמי האמור גם למנהלי מחלקות חינוך.

כללי הזכאות למענק דומים לכללי הזכאות לגבי עובדי הוראה, כמפורט להלן:

קביעת הזכאות למענק:

  • מנהלי מחלקות חינוך שהיו מועסקים ברצף מיום 1.9.2015 ועד ליום 1.1.2016 כולל (להלן: התקופה הקובעת) יהיו זכאים למענק חד פעמי בסך 1,000 ₪. הפסקת עבודה אפילו של יום אחד בתקופה הנ"ל מבטלת את הזכאות למענק, למעט הפסקות עבודה הבאות בלבד: חופשת לידה, שמירת הריון, מחלה בתשלום, מילואים, תאונת עבודה, השעיה עם תשלום שכר.

  • יצוין כי לפי חוק עבודת נשים, תקופת חופשת הלידה הינה 26 שבועות מתוכם 14 שבועות עם זכויות סוציאליות ועוד 12 שבועות ללא זכויות (בתנאים מסוימים). עובדת, אשר בתום חופשת הלידה נושאת זכויות סוציאליות, המשיכה ברצף את החופשה ללא זכויות סוציאליות בתקופה הקובעת ובתנאי שסה"כ אורך תקופת חופשת הלידה לא יעלה על 26 שבועות, תהיה זכאית גם היא למענק חד פעמי בסך של 1,000 ₪, בהתאם לכללי הזכאות האחרים.
  • למען הסר ספק, מי שפרש לגמלאות במסגרת הסדר פנסיה תקציבית לפני 1.1.2016 לא זכאי למענק.

 

 

קביעת סכום המענק לתשלום:

 

  • סכום המענק למשרה מלאה הינו 1,000 ₪.

  • סכום המענק כפוף לחלקיות המשוקללת המחושבת על בסיס תקופת העבודה מ- 1.12.2014 או מתחילת העבודה (המאוחר מבין השניים) ועד 30.11.2015.

  • שקלול חלקיות המשרה מבוצע על בסיס תקופות העבודה בלבד, כך שאם העובד היה בהפסקה או שהתחיל לעבוד במהלך התקופה, שקלול החלקיות יבוצע על פי התקופה בה היה פעיל.

 

אופי המענק:

  • המענק אינו מהווה שכר לכל דבר ועניין, ולא יובא בחשבון לעניין פיצויי פיטורים או חישוב ערך שעה, לעבודה נוספת, לרבות גמול בעד שעות נוספות, כוננויות, קריאות פתע, תורנויות, משמרות, או שכר עידוד, ולא יבוצעו בגינו הפרשות כלשהן לקופת גמל לרבות, קרן השתלמות, קרן פנסיה, או ביטוח מנהלים.

  • המענק לא יובא בחשבון לצורך חישוב השלמת השכר עד לשכר המינימום, כמשמעותו בחוק שכר המינימום, התשמ"ז-1987.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי