מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מאמרים

הקדמת תשלום מענק חד פעמי לעובדים שסיימו עבודתם במגזר הציבורי

בהמשך להבנות שגובשו ביום 23.12.2015 בין המדינה לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה, באשר לעקרונות הסכם קיבוצי (מסגרת) שנחתם ביום 18.4.2016, ביום 14.1.2016 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר בנושא תשלום מענק חד פעמי לעובדים במגזר הציבורי עם הוראות ביצוע לתשלום מענק חד פעמי בסך של 1,000 ₪.

ביום 28.6.2016 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה חוזר בנושא תשלום החלק השני של המענק החד פעמי, תיקון חוזר החלק הראשון של המענק והקדמת תשלום המענק לעובדים שסיימו עבודתם ולהלן עיקריו:

 

תשלום המענק החד פעמי בשני חלקים

  • בהסכם קיבוצי (מסגרת) מיום 18.4.2016 נקבע כי ישולם לעובדים הזכאים לכך - מענק חד פעמי, בסכום כולל של 2,000 ₪ (לעובד במשרה מלאה) – שישולם בשני חלקים בסך 1,000 ₪ בכל תשלום למשרה מלאה.
  • החלק הראשון של המענק החד פעמי, בסך של 1,000 ₪ למשרה מלאה (ובאופן יחסי לחלקיות המשרה של עובד במשרה חלקית), שולם בתחילת השנה.
  • החלק השני של המענק ישולם במשכורת חודש ינואר 2017 (המשולמת בחודש פברואר 2017) ולא יאוחר ממשכורת חודש פברואר 2017 (המשולמת בחודש מרץ 2017).
  • החלק השני של המענק כאמור ישולם רק לעובדים אשר היו זכאים לחלק הראשון של המענק - לפי הכללים המפורטים שפורסמו בחוזרים הרלוונטיים של הממונה על השכר במשרד האוצר.
  • מובהר כי סכום החלק השני של המענק שישולם לכל עובד זכאי, כאמור, יהיה בסכום השווה לחלק הראשון של המענק ששולם לו.

 

תשלום החלק השני של המענק לעובד שסיים את עבודתו/פרש

  • עובד אשר זכאי לחלק השני של המענק, כאמור לעיל, אך יחסי העבודה עמו יסתיימו טרם מועד תשלום החלק השני של המענק כאמור לעיל, יוקדם מועד תשלום החלק השני של המענק וישולם במשכורת חודש העבודה האחרון ערב סיום יחסי עובד - מעסיק.
  • בהמשך להנחיה הנ"ל, במשכורת חודש יולי 2016, שולם החלק השני של המענק, כאמור לעיל, לכל מי שהסתיימו לגביו יחסי עובד - מעסיק מיום 2.1.2016 ועד ליום 1.8.2016.
  • לגבי כל מי שיחסי העבודה עמו יסתיימו החל מיום 2.8.2016 ועד ליום 1.1.2017, תשלום החלק השני של המענק כאמור לעיל, יבוצע במשכורת חודש העבודה האחרון ערב סיום יחסי עובד - מעסיק.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי