מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מאמרים

חישוב פיצויי פיטורים לעובד שעתי שהיקף העסקתו משתנה

בתקנות פיצויי פיטורים אין הגדרה מדויקת כיצד לחשב שכר לעניין תשלום פיצויי פיטורים עבור עובד שעתי, שעבד בהיקפי העסקה שונים.

לפני כ-20 שנה פסק בית הדין הארצי לעבודה, בפסק דין "סנונית", שיש לערוך את חישוב פיצויי הפיטורים לעובד המועסק בשכר שעתי, על בסיס ממוצע השעות שעבד ב-12 החודשים שקדמו לסיום עבודתו.

ביום 04.06.2017 ניתן פסק-דין בבית הדין הארצי לעבודה (ע"ע 44824-03-16 י.ב שיא משאבים בע"מ נ' Adhenom Berh Teami) לפיו חישוב פיצויי הפיטורים לעובד המקבל שכר שעתי צריך להתבצע בהתחשב בכל השעות שעבד בכל תקופת עבודתו ולא רק על בסיס ממוצע השעות שעבד ב-12 החודשים שקדמו לסיום העבודה.

בפסק הדין נכתב, כי שיטה זו מבטיחה כי פיצויי הפיטורים יחושבו בצורה התואמת את היקפי ההעסקה של העובד ותמנע תוצאה, שבמקרה מסוים עשויה לקפח את המעסיק ובמקרה אחר את העובד. כך למשל, במקרה שהיקף ההעסקה של העובד השעתי עלה דווקא ב-12 החודשים האחרונים, הוא יזכה לפיצויי פיטורים מוגדלים גם בעד התקופה שבה הועסק בפועל בהיקף ההעסקה נמוך יותר, ואילו עובד שב-12 החודשים האחרונים חלה הפחתה בהיקף העסקתו יקבל פיצויי פיטורים בחסר על כל תקופת העסקתו.

פסק הדיו האמור יוצר הלכה חדשה לחישוב פיצויי פיטורים לעובד שעתי ששעות העבודה שלו משתנות כל הזמן.

יצוין כי אין כל קביעה חדשה לעניין אופן חישוב פיצויי פיטורים לעובדים המועסקים בשעות קבועות, אך שכרם משתנה עקב פרמטרים אחרים, ולגביהם יש להמשיך לעשות חישוב כקבוע בפסק הדין בעניין סנונית.

 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי