מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מאמרים

הפרשות פנסיוניות ואחרות לפי צווי הרחבה עבור עובדים זרים

ביום 19.07.2016 פורסמו ברשומות תקנות עובדים זרים (פיקדון לעובדים זרים) התשע"ו-2016, אשר קבעו את חובת הפקדת הפיקדון ביחס למעסיקים בענף הבניין או בעבודה בטכנולוגיה ייחודית, וכן ביחס לחברות סיעוד.

בהמשך לכך, ביום 31.1.2019 פורסמו ברשומות תקנות עובדים זרים (פיקדון לעובדים זרים)(תיקון), התשע"ט-2019 (להלן: התקנות) לפיהן:

  • גם מעסיק בענף המלונאות ישלם בעד כל עובד זר שהוא מעסיק, החל מהחודש הראשון לעבודתו, פיקדון חודשי.
  • הפיקדון החודשי הן בענף הבניין או בעבודה בטכנולוגיה ייחודית והן בענף המלונאות יהיה בגובה מרכיב הפיצויים ותגמולי מעסיק שעל המעסיק לשלם בעד משרה מלאה לפי צווי הרחבה או הסכמים קיבוציים החלים עליו.
  • על אף האמור בצו הרחבה, בהסכם קיבוצי או בחוזה עבודה, תשלום סכום הפיקדון, כאמור לעיל, יהיה מהחודש הראשון להעסקתו של עובד זר ואילך.
  • במקרה של עבודה בחלק מהחודש, סכום הפיקדון ישוקלל בהתאם.
  • התקנות הנ"ל לא יחולו על מעסיק של עובד זר יומי שהוא אזרח מדינה הגובלת בישראל, אשר מועסק כדין בישראל והיוצא, דרך כלל, את ישראל למקום מגוריו באותה מדינה בתום יום העבודה. סייג זה מתייחס בעיקר לעובדים ירדנים המגיעים לאילת על בסיס יומיומי. העובדים כבר היום מקבלים את כל התנאים הסוציאליים, לרבות תוספת אילת.
  • התקנות נכנסות לתוקף מיום 1.2.2019.

בהמשך לכך פרסם הממונה על זכויות העובדים הזרים בעבודה הכפוף למשרד הכלכלה והתעשייה חוזר בנושא הפרשות פנסיוניות ואחרות לפי צווי הרחבה ובו סקירה מפורטת של התקנות תוך מתן הסברים וביאורים לסעיפים השונים שבתקנות.

 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי