מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
מאמרים

הסכם קיבוצי מיוחד מיום 4.8.2020 בדבר המשך עבודת עובדי המגזר הציבורי במתכונת חירום בעקבות התפשטות נגיף הקורונה

בהמשך להחלת הוראות "התו הסגול", ביום 1.5.2020 נחתם הסכם קיבוצי בדבר הסדרת תנאי העובדים במסגרת החזרה ההדרגתית לשגרה (הסכם התו הסגול). ביום 18.5.2020 נחתם הסכם קיבוצי נוסף המתקן את ההסכם הקיבוצי מיום 1.5.2020 (להלן: הסכם התו הסגול המתוקן).

ביום 30.6.2020 נחתם הסכם קיבוצי נוסף המאריך תוקף הסכם התו הסגול המתוקן עד ליום 31.7.2020 (להלן: הסכם ההארכה).

נוכח הימשכות הנסיבות החריגות שנוצרו עקב משבר נגיף הקורונה ולהחלטת הממשלה מספר 225 מיום 16.07.2020 לצמצום הנוכחות במשרדי הממשלה ושירותי קבלת קהל, נחתם ביום 4.8.2020 הסכם קיבוצי מיוחד בין מדינת ישראל ומעסיקים אחרים לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה (להלן: הסכם ההארכה או ההסכם). בהמשך להסכם ההארכה, ביום 4.8.2020 פרסם הממונה על השכר והסכמי עבודה הנחיות להמשך עבודת עובדי המגזר הציבורי במתכונת חירום בעקבות התפשטות נגיף הקורונה לנוכח הארכת ההסכם, ולהלן עיקרי ההנחיות:

תחולה

תחולת הסכם ההארכה תהיה בהתאם לתחולת הסכם התו הסגול המתוקן.

תקופת ההסכם

לגבי המעסיקים החתומים על הסכם ההארכה - כלל הוראות הסכם התו הסגול המתוקן יוארכו החל מיום 1.8.2020 ועד ליום 30.09.2020. ככל שיבוטלו המגבלות החלות על העובדים והמעסיקים בגין משבר נגיף הקורונה - אז תסתיים תקופת ההסכם במועד ביטול המגבלות.

 

החלפת רשימות העובדים שבהסדר

  • מעסיקים עליהם חל ההסכם יוכלו לקבוע לתקופת ההסכם רשימה חדשה של עובדים בהסדר, לרבות לצורך תחלופה בין העובדים, בכפוף למגבלות הבאות:

- מספר העובדים בהסדר בתקופת הסכם זה, לא יעלה על מספר העובדים בהסדר כפי שהיה ביום 30.06.2020;

- עובד שיצטרף לרשימה החדשה של העובדים בהסדר, יהיה באותו תפקיד או באותו עיסוק של עובד בהסדר שיצא ממנה.

- המעסיק יודיע עד ליום 15.8.2020 לכל העובדים שנגרעו מהרשימה על חזרתם לעבודה ולכל העובדים שהצטרפו לרשימה על הכללתם ברשימה.

- עד ליום 17.8.2020 ימסור המעסיק לנציגות העובדים רשימה של העובדים בהסדר והאם הוא נמנה על 'קבוצה א' או על 'קבוצה ב' להגדרת עובד בהסדר בהתאם להסכם התו הסגול המתוקן.

 

  • באחד לכל חודש בתקופת ההסכם, יוכל המעסיק להחליף את העובדים שברשימה בכפוף לכל הכללים המפורטים לעיל, לרבות התאמת התאריכים שלעיל (15.8.2020, 17.8.2020).

  • עובד לא ייקבע כעובד בהסדר בחודש שבו העסקתו אמורה להסתיים, לרבות עובד שהעסקתו אמורה להסתיים בחודש אוגוסט 2020 ולרבות עובד שבהסדר ערב חתימת ההסכם.

  • לגבי עובדים בדירוג הסטודנטים, אשר חל עליהם ההסכם הקיבוצי מיום 19.5.2020 או ההסכם הקיבוצי מיום 1.6.2020, או שניהם, יחול הסכם התו הסגול המתוקן בתקופת הסכם זה, כנוסחו לפי סעיף 6 להסכם הקיבוצי מיום 1.6.2020 (ההסכם בעניין החלת הסכם התו הסגול המתוקן לגבי עובדים בדירוג הסטודנטים).

 

גמישות לצורך עמידה בהוראות החלטת הממשלה

בנוסף לכלי הגמישות שפורסמו על ידי אגף השכר והסכמי עבודה, בהם ניתן לעשות שימוש על מנת להגדיל את מספר העובדים המועסקים ולהקטין את מספר העובדים שבהסדר, בתקופת הסכם ההארכה, ניתן יהיה להשתמש בכלי הגמישות המפורטים להלן גם בנוגע לעובדים אשר אינם ברשימת העובדים שבהסדר, על מנת לעמוד בהוראות החלטת הממשלה 225:

  • שינוי הגדרות תפקיד ומטלות בהתאם לאמור בסעיף 9(ב) להסכם התו הסגול המתוקן.

  • שינוי שעות עבודה וסדרי עבודה, לרבות מעבר לעבודה במשמרות, בהתאם לאמור בסעיף 9(ד) להסכם התו הסגול המתוקן.

הכרזה על אזור מוגבל או סגירת מקום עבודה

וועדת המעקב מיום 16.07.2020 בעניין עובד אשר אינו יכול לבצע את עבודתו נוכח הגבלות שהוטלו אשר מנעו ממנו להגיע למקום העבודה בשל הכרזה על אזור מוגבל או סגירה של מקום העבודה, תמשיך לחול גם היא בתקופת ההסכם.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי