מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

העסקת סייעות לגננות ועובדי חינוך ברשויות מקומיות בתקופת הסכם הסגר השני

בהמשך להסכם הסגר השני (להלן: הסכם הסגר השני או ההסכם), להלן הדגשים להסכם לגבי מתכונת העסקת סייעות לגננות ועובדי מערך החינוך ברשויות מקומיות בתקופת הסכם, כפי שפורסמו על ידי מינהל שכר והסכמי עבודה של מרכז השלטון המקומי בישראל:

 

מתכונת העסקת סייעות בגני הילדים בתוקפת ההסכם

 • יצוין כי מתווה משרד החינוך שלהלן לא חל על סייעות רפואיות, סייעות סבב / מחליפות בגני ילדים. המתווה שלהלן כן חל על "סייעות שניות".
 • בגין ימי עבודה שסייעת לגננת תעבוד בהם במתווה משרד החינוך לעבודה מרחוק, תהיה זכאית לשכר מלא שאינו כולל את התוספות המשולמות על עבודה בפועל עם ילדים בגני הילדים, כגון: תוספת יוח"א ותוספת אופק חדש.
 • בשנת 2021 יופחת יום אחד ממכסת ימי השתלמות ויום בחירה אחד ממכסת ימי הבחירה של סייעת לגננת שתעבוד מרחוק כאמור לעיל.
 • למען הסר ספק לא יחול שינוי בשכר המשולם לסייעת בימי עבודה בהם תעבוד שלא מרחוק (לרבות עבודה בשמרטפיות לילדי צוותי החינוך) בתקופת ההסכם וכן במהלך ימי חופשה, החגים וחול המועד. כמו כן, לא יופחת יום בחירה או יום השתלמות מסייעת שתעבוד בפועל בגן.
 • יצוין כי, סייעות לגננת בגני ילדים שתועסקנה במתכונת מתווה משרד החינוך לגננות ולעבודת צוותי החינוך מרחוק בתקופת ההסכם, כמפורט לעיל, לא תיכללנה בהגדרת "עובדים בהסדר". ברם, סייעת לגננת כן תוכל להיכלל בהגדרה של "עובד בהסדר", אם היא תודיע שאינה מעוניינת ללמד מרחוק ולרשות המקומית אין אפשרות לשבצה בתפקיד חלופי אחר.

 

סייעות בחינוך המיוחד וסייעות משלבות

  • סייעות בחינוך המיוחד ממשיכות לעבוד כרגיל בתקופת הסגר השני.

  • על סייעות משלבות לתלמידים בודדים, להמשיך לפעול לפי נוהל העסקת סייעות משלבות בבתי התלמיד. סייעת משלבת, אשר לא תסכים להגיע לבית התלמיד ולא יימצא עבורה הסדר חלופי אחר, ניתן להכליל אותה בהגדרה של "עובד בהסדר".

 

מתכונת העסקת עובדי מערך החינוך בתוקפת ההסכם

 • עובדי מערך החינוך שאינם סייעת לגננת בגן ילדים או סייעת בחינוך המיוחד (כגון: סייעת צמודה / רפואית, מזכירות / מנהלתיות / אבות בית / ספרניות / לבורנטיות / מתאמי מחשוב וכדומה) ישולבו, ככל הניתן, לעבודה על פי הכללים הקבועים בהסכם תוך הפעלת כלי הגמישות על מנת לאפשר העסקה מלאה בהתאם להיקף משרתם.

שיבוץ לעבודה במסגרות חינוך מיוחדות

 • ניתן לשבץ לעבודה סייעת לגננת או עובד מערך החינוך בתפקיד דומה לתפקיד הרגיל במסגרות חינוך מיוחדות שיוקמו בתוקפת הסגר לילדי עובדים חיוניים תוך התחשבות, ככל הניתן, ברצון העובד וצרכיו.

 

ברורים ושאלות

בכל שאלה / ברור ניתן לפנות לעו"ד עירית ורונין באמצעות כתובת דוא"ל: iritv@masham.org.il או לרו"ח שני בן חמו באמצעות כתובת דוא"ל: shanibh@masham.org.il.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי