מלם שכר - התאמה מושלמת לצרכיך
מאמרים

הנחיות הממונה על השכר להמשך עבודת עובדי המגזר הציבורי במתכונת חירום בעקבות התפשטות נגיף הקורונה – הקלות לאחר הסגר השני

ביום 16.10.2020 וביום 27.10.2020 פרסם הממונה על השכר הנחיות להמשך עבודת עובדי המגזר הציבורי במתכונת חירום בעקבות התפשטות נגיף הקורונה – הקלות לאחר הסגר השני כדלקמן:

 1. החל מיום 18.10.2020 מקומות העבודה, אשר אינם מקבלים קהל, יוכלו לחזור לפעילות לפי כללי התו הסגול.
 2. יצוין, כי עדיין עומדות הגבלות בעניין קבלת קהל ואלו צפויות להמשיך לחול במסגרת תקנות מכוח חוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה), תש"ף-2020.
 3. יצוין בנוסף, כי יתכנו הגבלות חדשות שיוטלו באזורים שונים (כגון כניסה ויציאה מאזור מוגבל וכדומה) לאור מדדי תחלואה גבוהים.
 4. יובהר, כי הסכם הסגר השני מיום 16.9.2020, אשר הוארך ביום 5.10.2020 (להלן ביחד: הסכם ההסדרה), ממשיך לחול, כך שבאפשרות מעסיק החתום על ההסכם או הצטרף אליו, להמשיך להשתמש בכל האפשרויות העומדות בפניו על פי ההסכם האמור, לרבות שימוש בכלי הגמישות הניהולית והגדרה של עובד כעובד בהסדר, כמפורט שם.
 5. למען הסר ספק, הגדרה של עובד בהסדר מתאפשרת במקרים המפורטים מטה, ובלבד שהמעסיק עשה מאמץ סביר להשתמש בכלי הגמישות העומדים לרשותו מכוח הסכם ההסדרה, על מנת להגדיל את כמות העובדים המועסקים ולהקטין את מספר העובדים שבהסדר:

  א. עובד שאינו יכול להמשיך במתכונת הרגילה של עבודתו לאור מגבלות שהוטלו בדין או מכוחו (ולרבות במקרה של עובד המנוע מלהגיע לעבודה כיוון שהוא גר או מועסק באזור מוגבל שנאסרה כניסה אליו או יציאה ממנו (אזור אדום) ואינו יכול לבצע את עבודתו שלא ממקום העבודה הרגיל (כולל ממקום המגורים).

  ב. עובד, אשר עוסק בקבלת קהל ולאור המגבלות לפי דין או מכוחו אינו יכול לבצע את עבודתו ממקום עבודתו או שלא ממקום עבודתו הרגיל (כולל ממקום המגורים).

  ג. עובד אינו יכול לבצע את עבודתו לאור החלטה על סגירת מקום עבודה מסוים בשל התפרצות נגיף הקורונה ואשר אינו יכול לבצע את עבודתו שלא ממקום עבודתו הרגיל (כולל ממקום המגורים).

  ד. עובד אינו נדרש לעבודה לאור מגבלות שהוטלו בדין או מכוחו, שגרמו לירידה משמעותית בפעילות לעומת הפעילות הסדירה ערב פרוץ משבר נגיף הקורונה.

 

הנחיות מיוחדות לגבי מקומות עבודה מקבלי קהל

 • ניתן לקבל קהל לשם מתן שירות חיוני לציבור שלא ניתן לספקו מרחוק או לשם מתן שירות חיוני לאדם שלא יכול לקבלו מרחוק, באופן מקוון או טלפוני (בכפוף לסייגים ולהוראות שנקבעו בתקנות בדבר הפעלת המקום).

 • בנוסף, ברשויות מקומיות תתאפשר קבלת קהל לשם קבלת שירות שלא ניתן לספקו בדרך אחרת או לצורך מתן שירות חיוני לאדם שלא יכול לקבלו מרחוק ובאופן מקוון או טלפוני, ובלבד שהמנהל ישתכנע כי אי-מתן שירות כאמור עלול לפגוע בציבור או במשק (לעניין זה המנהל – מנהל שירותי הרפואה במשרד הבריאות או בא כוח מוסמך של מנהל שירותי הרפואה במשרד הבריאות), ובכפוף לסייגים ולהוראות שנקבעו בתקנות בדבר הפעלת המקום. 

 

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי