מלם שכר - השכר שלנו, השקט שלך
מאמרים

מתכונת העסקת סייעות לגננות ועובדי חינוך ברשויות מקומיות בתקופת הסכם הסגר השני

ביום 5.10.2020 פורסמה הודעה בענייני עובדים מס' 19/2020 בנושא מתכונת העסקת סייעות לגננות ועובדי מערך החינוך בתקופת מגבלות על פתיחת מערכת החינוך, לפיה נוכח החלטת הממשלה על המשך סגר או המשך המגבלות על פעילות מערכת החינוך וכל עוד המגבלות בתוקף, יש לפעול כדלקמן:

סייעת לגננת

  1. רשות מקומית תהיה רשאית לשבץ לעבודה סייעת לגננת בתפקיד דומה לתפקיד הרגיל במסגרות חינוך מיוחדות שיוקמו בתקופת הסגר לילדי עובדים חיוניים תוך התחשבות, ככל הניתן בסייעת וצרכיה, ואז ישולם שכרה המלא כולל תוספות.
  2. הרשות המקומית תהא רשאית לנייד סייעת לגננת לתפקיד אחר באותה רשות אשר תואם את מעמדה והכשרתה ובלבד שמקום העבודה יקבע תוך התחשבות במגבלות מרחק, תנועה והתחבורה הציבורית - אז ישולם שכרה המלא כולל תוספות.
  3. הרשות המקומית תמשיך להעסיק סייעות לגננות ברשויות המקומיות במתכונת מתווה משרד החינוך לגננות ולעבודת צוותי החינוך מרחוק בתקופת ההסכם (שלא במתכונת עובד שבהסדר). בגין ימי עבודה שסייעת לגננת תעבוד בהן במתווה משרד החינוך לעבודה מרחוק כאמור, תהיה זכאית לשכר מלא שאינו כולל את התוספות המשולמות על עבודה בפועל עם ילדים בגני הילדים כגון: תוספת יוח"א ואופק חדש.
  4. סייעת לגננת שמסיבות שאינן תלויות ברשות המקומית, קיימת לגביה מניעה להעסקה על פי מתווה משרד החינוך לעבודה מרחוק כאמור בסעיף ג לעיל, ואשר לא שובצה לעבודה בהתאם לסעיפים א-ב לעיל, ורק לאחר מיצוי כלי הגמישות המפורטים בהסכם על מנת לאפשר העסקה של מקסימום עובדים או לבקשתה, תקבע כ- "עובד בהסדר".

 

עובדי מערך החינוך

  • עובדות/עובדי מערך החינוך (כגון: סייעת צמודה, סייעת רפואית, מזכירה, מנהלנית, אב בית, ספרנית, לבורנטיות, מתאמת מחשוב, מלווי הסעות וכו') ישולבו, ככל הניתן, לעבודה על פי הכללים הקבועים בהסכם תוך הפעלת כלי הגמישות על מנת לאפשר העסקה מלאה בהתאם להיקף משרתם.
  • האמור לעיל לא חל על סייעת לגננת בגן ילדים או סייעת בחינוך המיוחד.

כללי

המעסיק יאפשר ככל הניתן, לסייעות ולעובדי מערך החינוך אשר יועסקו בשמרטפיות לשלב את ילדיהם בשמרטפיות שיפתחו על מנת לסייע להם להיות מועסקים.

השותפים שלנו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי