מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מידע כללי

תשלום דמי ביטוח לעובדות השוהות בחופשה ללא תשלום

כזכור, תיקון מס' 46 לחוק עבודת נשים, מאפשר לעובדת אשר עבדה שנים עשר חודשים באותו מקום עבודה או אצל אותו מעביד להאריך את חופשת הלידה מ- 14 שבועות ל- 26 שבועות, כרצונה. יחד עם זאת, תיקון החוק אינו מאריך את התקופה שבגינה משולמים דמי לידה לפי חוק הביטוח הלאומי, דהיינו תקופת הזכאות המרבית לדמי לידה נשארה עדיין 14 שבועות בתוספת הארכות בשל מצבים מיוחדים כגון: לידה רב עוברית, אשפוז הילד או האם. הווה אומר, דין תקופת חופשה שהיא מעבר ל- 14 השבועות כדין חופשה ללא תשלום על כל המשתמע מכך.
ביום 10.4.2011 פרסם המוסד לביטוח לאומי חוזר בדבר תשלום דמי ביטוח לעובדות השוהות בחופשה ללא תשלום לאחר חופשת לידה ובו מפורטים הכללים לעניין חובת הדיווח עבור נשים השוהות בחופשה ללא תשלום אחרי תום תקופת הזכאות לדמי לידה, כאמור לעיל, כדלקמן:
• בעד החודשיים הראשונים מתום תשלום גמלת דמי הלידה, דמי הביטוח ישולמו על ידי המעסיק, אשר יוכל לקזז את סכום דמי הביטוח מהתשלומים האחרים המגיעים לעובדת.
• בתום החודשיים הראשונים של החופשה ללא תשלום, חובת התשלום של דמי הביטוח תהיה על העובדת ולכן יהיה עליה להסדיר את התשלום באמצעות סניף המוסד לביטוח לאומי שבאזור מגוריה.
• יצוין, כי לגבי התקופה שמתום החודשיים הראשונים ואילך, חובת תשלום דמי הביטוח בעד החופשה ללא תשלום תהיה עבור חודשים מלאים בלבד שבהם שהתה העובדת בחופשה ללא תשלום. כך שלא תחול על העובדת חובת תשלום דמי הביטוח בעד חודש שעבורו קיבלה דמי לידה או בעד חודש שבמהלכו חזרה לעבודה ולו ליום אחד בלבד.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי