מלם שכר - מקצוענות נטו בשבילך
מידע כללי

ביטול גביית דמי ביטוח בריאות מקצובת הבראה שלא שולמה בשנת 2009

בהמשך לחוות דעת של משרד המשפטים, ביום 7.6.2010 פרסם הממונה על השכר והסכמי עובדה חוזר בדבר ביטול גביית דמי ביטוח בריאות ממלכתי מקצובת ההבראה שלא שולמה בשנת 2009. בתוך כך, פרסם אגף גבייה ממעסיקים של המוסד לביטוח לאומי חוזר בנושא ולהלן עיקריו :

 • על מחצית דמי ההבראה שלא שולמה לעובדים עבור שנת 2009 יש לשלם דמי ביטוח לאומי בלבד, ללא דמי ביטוח בריאות.
   
 • מעסיקים ששילמו דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות, יחזירו לעובדים את הניכוי של דמי ביטוח הבריאות, ויזכו את עצמם באמצעות דוח 102 בקוד דיווח מיוחד 76.
   
 • המוסד לביטוח לאומי יזכה את חשבונות המעסיקים על פי הדיווח בקוד 76 בסכום שהחזירו לעובדים ובתוספת הפרשי ההצמדה. מעסיקים שקיימת בחשבונם יתרת חוב, יקוזז סכום הזיכוי מהחוב, ויוקטנו הפרשי הצמדה וקנסות בהתאם.
   
 • מעסיקים המשלמים לעובדים דמי ההבראה מדי חודש, ירכזו את סכומי דמי ביטוח הבריאות שניכו מדמי ההבראה שלא שולמו לעובדים, ויגישו דוח מרכז בקוד 76.
   
 • מעסיקים שעדיין לא שילמו את דמי הביטוח הלאומי, מכיוון שהמתינו לחוות הדעת של משרד המשפטים, הרשומה למעלה, ינכו וישלמו דמי ביטוח לאומי בלבד (ללא דמי ביטוח בריאות). הדיווח יתבצע בדוח 102 בקוד דיווח 66, ותקופת הדוח בקוד זה תהיה בכל מקרה יולי 2010 (יום ערך 15 באוגוסט 2010).
   
 • קודי דווח אלה ישמשו רק במקרים שפורטו לעיל, ורק בגין תשלום וזיכוי דמי ביטוח עבור מחצית מדמי הבראה לשנת 2009.
   
 • במערכות השכר במלם יופעל בשכר יוני 2010 החזר דמי ביטוח בריאות בגין מחצית ההבראה שלא שולמה לרבות הפקת דוח 102 בקוד 76 כאמור לעיל.

בין לקוחותינו

כל התכנים, המידע והעזרים המופיעים באתר מלם שכר, נועדו למתן אינפומציה בלבד, ואינם בגדר המלצה.
השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש ואינו מחליף את אחריות הגולש לקבלת ייעוץ ע"י גורם מוסמך.

נגישות
גודל טקסט:
א א א
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
?

לחיצה חוזרת ונשנית על המקש Tab תעביר אתכם בין הקישורים והאזורים השונים בעמוד.

הפעלת מקשי הקיצור תלויה בדפדפן שבו אתם משתמשים:

ב Internet Explorer ובChrome ובגרסאות ישנות של Firefox: לחצו על מקש Alt ועל מקש המספר או האות על-פי הרשימה. ב Firefox 3 ומעלה: לחצו על המקשים Alt + Shift + המספר או האות.

S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
2 - חיפוש
אתר חלופי